19 BİN KADROLU İŞÇİ ALIMI YAPILACAK!

Sağlık Bakanlığına İşkur Aracılığıyla 19 Bin Kadrolu İşçi Alımı yapacağını duyurdu. Taşeron Kadro Kanunu ile 2018 Sağlık Bakanlığı alımları da bu kanunla değişmiş oldu.

19 BİN KADROLU İŞÇİ ALIMI YAPILACAK!
19 BİN KADROLU İŞÇİ ALIMI YAPILACAK! Duran Can Ateş
Bu içerik 20614 kez okundu.

19 BİN KADROLU İŞÇİ ALIMI YAPILACAK!
Sağlık  Bakanlığına İşkur Aracılığıyla 19 Bin Kadrolu İşçi Alımı yapacağını duyurdu.
Sağlık Bakanlığından atama bekleyenlere müjdeli haber olan 19 bin kadrolu içşi alımı başvuru yapacakları sevindirdi. Taşeron İşçi Sisteminin ortadan kaldırılması ile Sağlık Bakanlığına İşkur Aracılığıyla 19.000 (ondokuzBin) Kadrolu İşçi Alımı yapacağını duyurdu.
Sağlık  Bakanlığına İşkur Aracılığıyla hemen her yıl çalışan ihtiyaçları için taşeron işçi statüsünde binlerce alım yapmaktaydı. Geçen yıl sonu akabinde yayınlanan Taşeron Kadro Kanunu ile 2018 Sağlık Bakanlığı alımları da bu kanunla değişmiş oldu.
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın yaptığı açıklamasına göre, taşeron sonrası kamuya ilk alım Sağlık Bakanlığına 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4d maddesi ile kadrolu işçi statüsünde olacaktır. Bakan Ahmet Demircan konu hakkında belirttiği açıklamada, 2018 yılında 27 bin sözleşmeli sağlık personeline ilave olarak 19 bin kadrolu işçi alınacağını belirtti.
 Personel ihtiyaçlarını önceleri Bakanlığa taşeron firmalar aracılığıyla yaptığı anlaşmalar ile yapılmaktaydı. Taşeron sistemi kaldırıldığı için bu alımlar direk kadrolu olarak yapılacak. Alımlar Kadrolu olarak İŞKUR üzerinden günlük olarak yayınlanmakta ve başvuranlar arasında en yüksek KPSS puanına sahip 3 katı aday, sözlü sınava tabi tutulup sonrasında alım yapılmaktadır.

BİNLERCE PERSONEL VE MEMUR ALIMI İÇİN >>>>(TIKLAYINIZ)

Sağlık Bakanlığına İŞKUR KPSS

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak