30 DENETÇİ YARDIMCISI ALIMI YAPILACAK

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası yayınladı Başvurular 19 Şubat 2018 tarihinde sona eriyor.

30 DENETÇİ YARDIMCISI ALIMI YAPILACAK
30 DENETÇİ YARDIMCISI ALIMI YAPILACAK Duran Can Ateş
Bu içerik 10111 kez okundu.

30 DENETÇİ YARDIMCISI ALIMI YAPILACAK
Türkiye  Cumhuriyeti  Merkez  Bankası yayınladığı ilan ile birlikte 30 adet kamu personel alımı (denetçi yardımcısı) yapacağını duyurdu. Başvurular 19 Şubat 2018 tarihinde sona eriyor. 
Türkiye  Cumhuriyeti  Merkez Bankası tarafından 15 denetçi yardımcısı ile 15 bilişim personeli alımı için kamu personel alım ilanı yayınlandı. Yayımlanan ilan ile adaylar başvurular için hızlı olmaları gerekmektedir zira son başvuru 19 Şubat 2018 tarihinde sona eriyor. 


BAŞVURU ŞARTLARI


 İlana başvuracak adayların sahip olması gereken birtakım özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler şöyledir;

•    Sözlü ve yazılı anlama kabiliyeti ve ifade yeteneği
•    İşbirliğine uygun olmak 
•    Eleştirel düşünebilme
•    İletişimi güçlü olmak
•    İkna edici olmak


Aday olacak vatandaşlar eğer bu özelliklere sahip iseniz başvurunuzu biran önce yapmalısınız.Toplamda 30 alım yapılacak olup bunlardan 15 tanesi TCMB denetçi yardımcısı diğer 15 tanesi de Merkez Bankası bilişim teknolojileri denetçi yardımcısı olarak istihdam edilecek.  Adaylardan istenen diğer şartlar 2017 KPSS P1 puan türünden en az 85 puan ve YDS sınavından da en az 80 almaları istenmektedir. Bunlara ek olarak ALES sınavından da en az 85 alınması gerektiğini ifade etmemiz gerekir. Ayrıca adayların 30 yaşını doldurmamış olması da şartlar arasında yer almaktadır.  
Başvuru yapan adaylar daha sonra yazılı sınava tabi tutulacaklardır. Yazılı sınava her bir kadro için 200 aday alınacaktır. Adayların sıralaması ise KPSS, ALES, GMAT, GRE sınavlarına göre yapılacaktır. Sıralamaya giremeyen adaylar çağrılmayacaktır. AYRICA YAPILACAK YAZILI SINAVIN KLASİK OLACAĞINI DA BELİRTMELİYİZ.  


Son Başvuru Tarihi Başvuru yapacak adayların 19 Şubat tarihine kadar başvurularını kuruma yapmaları gerekmektedir. Tam zamanlı olarak çalışacak bu personellere kadro da verilecektir. Bunların yanı sıra istihdam edilecek personeller Ankara ve İstanbul illerinde değerlendirileceklerdir. 

KPSS ALES GMAT GRE YDS TCMB Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak