KAMUYA MEMUR PERSONEL ALIM İLANI YAYINLANDI!

ADAY OLACAKLARDA ARANAN GENEL ÖZELLİKLER NELERDİR? ARANAN ÖZEL ÖZELLİKLER NELERDİR? KPSS'li VE KPSS'siz OLACAK ŞEKİLDE MEMUR PERSONEL ALIMLARI HAKKINDA ALIMLAR GİRİŞ SINAVI YAPILARAK OLACAK! EĞİTİM ŞARTLARINA İLİŞKİN BİLGİLER BAŞVURU NASIL NEREDEN YAPILACAK?

KAMUYA MEMUR PERSONEL ALIM İLANI YAYINLANDI!
KAMUYA MEMUR PERSONEL ALIM İLANI YAYINLANDI! Duran Can Ateş
Bu içerik 2572 kez okundu.

KAMUYA MEMUR PERSONEL ALIM İLANI YAYINLANDI! 


Ocak Ayı sonlanırken Şubat Ayı İle Yeni Memur alımları gerçekleşmeye başladı bunların başında ise KPSS Den En Az 60 Puan şartı İle alım yapılacaktır. Şubat ayında kamuya binlerce alım yapılacak. İşte alımın detayları şöyledir.
Alımlar Hız kesmeden devam etmekte olup, Ocak Ayı sonlanırken Şubat Ayı İle Yeni Memur alımları gerçekleşmeye başladı bunların başında ise KPSS Den En Az 60 Puan şartı İle alım yapılacaktır. Buna göre ocak ayında ilanı yayımlanmış ancak başvuru süresi geçmemiş olan alım ilanlarına bu haberimizden ulaşabileceksiniz. 
Şubat ayında kamuya binlerce alım yapılacak. Adayların başvuru yapabilmeleri için aranan bütün özellikleri taşımak zorundadırlar. Kamu kurumlar adaylardan genel ve özel nitelikler aramaktadırlar. Bu gerekenler ile bütün şartları taşıyan adayalar son başvuru gününe kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.


ADAY OLACAKLARDA  ARANAN GENEL ÖZELLİKLER NELERDİR?


Ocak Ayı sonlanırken Şubat Ayı İle Yeni Memur alımları gerçekleşmeye başladı bunların başında ise KPSS Den En Az 60 Puan şartı İle alım yapılacaktır. Şubat ayında kamuya binlerce alım yapılacak. Adaylar genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamaları, Erke kadaylar için askerliğini yapmış olmak veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Yapılacak güvenlik ve arşiv araştırmasında olumlu sonuç alabilmek, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak gbi genel nitelikleri taşıyan adaylar başvuru yapabilir. Ayrıca bunun dışında adaylardan aşağıdaki Özel nitelikler aranacaktır.


ADAYLARDAN ARANAN ÖZEL ÖZELLİKLER NELERDİR?


Şubat ayında kamuya binlerce alım yapılacak. Adayların başvuru yapabilmeleri için aranan bütün özellikleri taşımak zorundadırlar. Kamu Personeli alım ilanına başvuru yapacak adaylar kurumların belirlediği özel nitelikleri taşımak zorundadırlar. Hem Genel Hemde özel şartları taşıyan adaylar başvuru yapabilir. Buna göre adaylardan özel olarak, Eğitim, Yaş, KPSS ( aranıyorsa ), YDS ( aranıyorsa ), tecrübe şartı gibi özellikler aranmaktadır.


KPSS'li VE KPSS'siz OLACAK ŞEKİLDE MEMUR PERSONEL ALIMLARI HAKKINDA


Alımlar Hız kesmeden devam etmekte, Memur için çok çaba sarf eden vatandaşlarımızın korkulu rüyası Kamu Personeli Seçme Sınavıdır. Kurumlar genellikle adaylardan Giriş sınavına katılabilecek adaylara KPSS puanı ile aıralama yapmakta ve bu sıralama sonucuna göre giriş sınavına çağırmaktadırlar.
Bu bilgiler ışığında Lise Mezunu olan adaylardan KPSSP94, Lisans mezunu olan adaylardan KPSSP3 ve Önlisans mezunu olan adaylardan KPSSP93 puan türünden puan almış olmak şartları aranmaktadır. 
Adaylar bu yönde 2016 veya 2017 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından kadro seviyesine puan almış olmaları gerekmektedir. Bunlara göre KPSS 60 puan ile Memur Alımı yapılmaktadır. Ayrıca özel olarak belirtirsek KPSS puan seviyesi kurumun belirlediği Taban puan şeklinde geçerli olacaktır. En az 60 ile başlamakta olup bu puan seviyesi 70, 75, 80 veya 85 puan gibi puanlar istenmektedir.
KPSS Şartı Olmadan Yapılan Alımlar: Bazı kamu kurum veya kamu kuruluşları alımlarında adayladan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramaksızın alım yapmaktadırlar. Genellikle TÜBİTAK, Bazı belediyeler, Milli Savunma Bakanlığı ve çeşitli kamu kurumları bazı alımlarında KPSS aramıyorlar. 


EĞİTİM ŞARTLARINA İLİŞKİN BİLGİLER


Şubat ayında kamuya binlerce alım yapılacak. Alımı yapılacak memur adaylarından alımın kadrosuna göre eğitim şartı aranmaktadır. Bu doğrultuda  alım yapılacak alanda gerekli eğitim seviyesine göre mezun olmuş olmaları gerekmektedir. En az lise mezunu alımlar yapılmakta ve Önlisans veya Lisans mezunu alımları da yapılmaktadır. Bu bilgilere göre alımı yapılacak kadro seviyesine göre mezun olmuş veya gerekli makamlarca onaylanmış yurtdışı veya yurtiçi yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bu durumda istenilen belgelerde eğitim seviyesi belgesi olarak istenmektedir.


ALIMLAR GİRİŞ SINAVI YAPILARAK OLACAK!


Adayların Kamu Personeli Seçme Sınavına göre giriş sınavı yapılmktadır. Bu durumda adayları KPSS den almış oldukları kpss puan derecesi önem taşımaktadır. Kurum tarafından yapılacak kadro sayısıs kat sayısı kadar sıralamya göre il sıralarda olan adaylara yazılı veya sözlü veya uygulamalı olarak sınav yapılmaktadır. Sınav sonucuna göre adaylar ilgili kadro verilmektedir.


 BAŞVURU NASIL NERDEN YAPILACAK?


Kamuya alım yapacak kurumlara başvurular, kurumların belirlediği tarih içerisinde yapılamktadır. Buna göre kurumun belirlediği tarih dışında yapılacak başvuru kesinlikle kabul edilmeyecketir. Başvurular ise şahsen, Elektornik ortamda, Posta yolu ile veya e-posta yolu ile yapılmaktadır. Başvuru şeklini kurum mutlaka ilanın belirtmektedir. Kurumn belirlediği şekil dışında yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

 

Memur KPSS Türkiye Cumhuriyeti Eğitim TÜBİTAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak