SOYAĞACI SORGULAMA SSİSTEMİ NE ZAMAN AÇILACAK AÇILACAK MI?

ÇALIŞMA HIZLI OLACAK ŞEKİLDE YÜRÜTÜLÜYOR! BİR HAFTA İÇERİSİNDE KULLANIMA HAZIR!

SOYAĞACI SORGULAMA SSİSTEMİ NE ZAMAN AÇILACAK AÇILACAK MI?
SOYAĞACI SORGULAMA SSİSTEMİ NE ZAMAN AÇILACAK AÇILACAK MI? Duran Can Ateş
Bu içerik 2312 kez okundu.

SOYAĞACI SORGULAMA SSİSTEMİ NE ZAMAN AÇILACAK AÇILACAK MI?


E-Devlet üzerinden yayımlanan ilan ile vatandaşlar merak ve heycanla kökenlerinin nereye dayandığını bulmak için https://www.turkiye.gov.tr adresine akın etti haliyle bu kadar girişe maruz kalan website işlemleri gerçekleştiremedi. Sisteme yoğun bir giriş olduğundan dolayı kitlenmişti ve daha sonra kapatıldı.  Askıya alınan sistem hakkında Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bir çalışma başlattı. Başlatılan çalışmanın sistemdeki sorunların giderilmesi için başlatıldığı ifade edildi.
İşlem kapasitesi yetersiz kalınca Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından sistem hakkında yapılan açıklamada kota sisteminin getirileceği ifade edildi. Günlük kota sisteminin getirileceği uygulamanın önümüzdeki günlerde tekrar vatandaşların hizmetine sunulacağı belirtildi.


ÇALIŞMA HIZLI OLACAK ŞEKİLDE YÜRÜTÜLÜYOR!


E-Devlet üzerinden yayımlanan ilan ile vatandaşlar merak ve heycanla kökenlerinin nereye dayandığını merak ediyor. Sistemdeki sorunların giderilmesi için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ortak bir çalışma başlattı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden üst düzey bir yetkili konu ile ilgili olarak açıklama yaptı. Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un aktardıklarına göre  yetkili açıklamasında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından çalışma yürütüldüğünü sistemin kapasitesinin yükseltilmesinin söz konusu olduğunu ifade etti.


BİR HAFTA İÇERİSİNDE KULLANIMA HAZIR!


Şu anda test çalışmasının yapıldığını ifade eden yetkili sistem kilitlenmeden en fazla ne kadar soyağacı sorgulamasının yapılabileceği hakkındaki çalışmanın sürdüğünü en geç bir hafta içinde sistemin yeniden vatandaşların hizmetine açılacağını ancak günlük kota olacağını belirtti.

E-Devlet Haberleşme Bakanlığı Ulaştırma Denizcilik Fevzi Kızılkoyun Hürriyet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak