Türkiye İstatistik Kurumu Bilişim Personeli Alacak

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 11 (On bir) sözleşmeli bilişim personeli alım ilanı duyuruldu.

Türkiye İstatistik Kurumu Bilişim Personeli Alacak
Türkiye İstatistik Kurumu Bilişim Personeli Alacak Duran Can Ateş
Bu içerik 5942 kez okundu.

Türkiye İstatistik Kurumu Bilişim Personeli Alacak
Ülkemizde bilişime verilen gün geçtikce artmakta, öyle ki geçen günlerde yaptığımız haberlerde oldukça yoğun bir şekilde bilişim uzmanları aranmaktadır. Yazımızda da 11 bilişim personeli alımı yapılacağı hakkında bilgi vermekteyiz. Devlet Personel Başkanlığı tarafından Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 11 (On bir) sözleşmeli bilişim personeli alım ilanı duyuruldu. Alımı yapılacak personeller için bazı koşullar olacaktır.

Bilişim Personellerine İlişkin Bilgiler

Türkiye İstatistik Kurumuna  Alınacak personeller  Bilişim Teknolojileri Daire Başkanlığı emrinde tam zamanlı olarak çalıştırılacaktır. 2016 Kamu Personeli Seçme sınavı P3 puanı ve yabancı dil olarak İngilizce dilinde yeterlilik sahibi olduğunu Kamu Personeli Yabancı Dil Sınavı (KPDS), Yabancı Dil Sınavı (YDS), Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) veya İngilizce dilinde yapılan yüksek öğretim kurulunca eşdeğer olarak kabul edilen CAE, CPE, TOEFL IBT, PEARSON PTE akademi gibi sınavların yabancı dil puanı esas alınacaktır.

İstatistik Kurumu Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımına Kimler Başvurabilecek?
Devlet Memurları Kanunundaki Genel Şartların Taşınması,
Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.

Dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği yüksek öğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunması.

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri gerekmektedir.

Erkek adaylar için askerlik ile ilgili terhis, muafiyet veya son başvuru tarihi itibariyle en az 2 (iki) yıl erteletmiş olmak kaydıyla ilişiği bulunmamak gibi genel şartlar bulunmaktadır.

İlanın özel şartlarını ve ayrıntılarını görmek için; 
http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?cdad0066-ea82-4a98-9e56-d79e4ec0b074

BİNLERCE PERSONEL VE MEMUR ALIMI İÇİN >>>>(TIKLAYINIZ)(İPHONE İÇİN )

BİNLERCE PERSONEL VE MEMUR ALIMI İÇİN >>>>(TIKLAYINIZ)(ANDROİD İÇİN)

 

 

 

 

 

Bilişim Teknolojileri Daire Başkanlığı KPDS YDS e-YDS CAE CPE TOEFL IBT PEARSON PTE

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden Fatura Tahsilatçısı, Vardiya Amiri ve Sekreter Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden Fatura Tahsilatçısı, Vardiya Amiri ve Sekreter Alımı Yapılacak
201 İlkokul Mezunu Belediye İşçisi, Lise ve Üniversite Mezunu Memur Alımı Yapılacak
201 İlkokul Mezunu Belediye İşçisi, Lise ve Üniversite Mezunu Memur Alımı Yapılacak