YSK En Az Lise Mezunu 345 Zabıt Katibi Alımı Yapıyor

Toplamda 549 Memurun alımı yapılacak olan Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı başvuruları ile ilgili bilgiler aşağıdadır.

YSK En Az Lise Mezunu 345 Zabıt Katibi Alımı Yapıyor
YSK En Az Lise Mezunu 345 Zabıt Katibi Alımı Yapıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 8398 kez okundu.

YSK En Az Lise Mezunu 345 Zabıt Katibi Alımı Yapıyor
Ülkemizde hemen hergün kamuya alımlar yapılmakta yapılan alımlar ile işsizliği önlemeyi çabalayan kurumlar alımlarına devam etmekte. Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilanını yayımladı. Yapılan yayım ile en az lise mezunu 345 zabıt katibi alımının yapılacaktır. Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda 549 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Söz konusu personel alımında farklı kadrolarda personel alımı da olacağı belirtildi. Toplamda 549 Memurun alımı yapılacak olan Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı başvuruları ile ilgili bilgiler aşağıdadır.
 
BAŞVURU DETAYLARI
Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı en az lise mezunu 345 zabıt katibi alımı için başvurular 7 Mart 2018 tarihinde saat 9.00'da başlayacak ve adaylar başvurularını 16 Mart 2018 tarihi mesai bitimine kadar yapacaklardır. Konu ile ilgili olarak Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı en az lise mezunu 345 zabıt katibi alımına ilişkin başvurular başvurularını Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının kurumsal internet sitesinde (www.ysk.gov.tr) yer alan müracaat formunun elektronik ortamda doldurulması suretiyle gerçekleştirilecektir.

GENEL ŞARTLAR

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu kapsamda ilana başvuru yapacak olan adaylarda Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından "657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları haiz olmak, İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak" şartları aranmaktadır.

ÖZEL ŞARTLAR

Söz konusu ilanda zabıt katibi alımına ilişkin bazı özel şartlar belirtilmiştir. Zabıt katibine alımına ilişkin özel şartlarda "Zabıt katibi, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, arşiv memuru, santral memuru, şoför, dağıtıcı, bekçi ve hizmetli kadrolarına atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olmak." ifadelerine yer verildi.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Kamu Personel Seçme Sınavı Zabıt katibi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak