Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 20 Memur Alımı İlanı Yayınlandı

6 Mart 2018 tarihinde yayınladğı ilana göre 20 memur alımı yapılıyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 20 Memur Alımı İlanı Yayınlandı
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 20 Memur Alımı İlanı Yayınlandı Duran Can Ateş
Bu içerik 6784 kez okundu.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 20 Memur Alımı İlanı Yayınlandı

Gümrük Ticaret Bakanlığı Personel alımı yapmakta, personel açığı bulunan bakanlığın Genel İdare Hizmetlerine Çeşitli bölümlerde alımlar yapılacaktır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığında Genel İdare Hizmetleri Sınıfında 8 inci ve 9 uncu derecelerde görevlendirilmek üzere; Gümrük birimi için 9, Ticaret birimi için 9, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı için 2 olmak üzere toplam 20 Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcısı Bakanlığın 6 Mart 2018 tarihinde yayınladğı ilana göre 20 memur alımı yapılıyor.

Sınav başvuruları 12 Mart 2018 - 23 Mart 2018 tarihleri arasında Bakanlığın kurumsal internet sitesinden gerçekleştirilecek olup, adaylar gümrük, ticaret ya da Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığından yalnızca birisi için başvuruda bulunabileceklerdir. Başvuru yapacak adaylar içi aran birkaç kriter bulunmakta.

BAŞVURU ŞARTLARI

En az 4 yıllık lisans eğitimi veren Üniversitelerin tabloda belirtilen bölümlerinden mezun olmak, ÖSYM tarafından 21-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak şart.

DİĞER ŞARTLAR

Son başvuru tarihinden geçerli olmak kaydıyla, Almanca, Fransızca veya İngilizce dillerinin birinden YDS’den en az (C) seviyesinde belgeye sahip olmak, Ayrıca adayların Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1983 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.) Erkek adayların askerliğini yapmış, erteletmiş olmak veya askerlikle ilişiği bulunmamak şart.

Gümrük Ticaret Bakanlığı ÖSYM YDS

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak