Aile Bakanlığı 19 Şehre KPSS’Siz 155 Memur Alımı

Türkiye genelinde KPSS' li ve KPPS' siz personel alımları yapılmakta bugün alımı yapılacak olan KPSS' SIZ PERSONEL Alımları yapılacaktır.

Aile Bakanlığı 19 Şehre KPSS’Siz 155 Memur Alımı
Aile Bakanlığı 19 Şehre KPSS’Siz 155 Memur Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 29413 kez okundu.

 Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı en az lise mezunu yayınladığı ilan ile kendi bünyesinde görevlendirmek üzere 19 İl bazında çeşitli branşlarda KPSS’siz alımlar gerçekleştiriyor. Başvurular başlamıştır işte detaylar. Adaylara başarılar dileriz.

Başvurulara ilişkin 

Türkiye genelinde KPSS' li ve KPPS' siz personel alımları yapılmakta bugün alımı yapılacak olan KPSS' SIZ PERSONEL Alımları yapılacaktır. Kamu Personeli Sınav Şartsız Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara, Adana, Adıyaman, Bursa, Batman, İstanbul, İzmir, Mersin, Hatay, Şanlıurfa, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye, Konya, Kocaeli, Diyarbakır, Malatya ve Mardin illerine 155 Kamu Personeli Alacağını ilan etti. Başvuruları 07 Mart 2018 de başlayan ilana son başvuru 19 Mart 2018 olarak açıklanmıştır.  Alınacaklar Sosyal Hizmet Merkezlerine Hizmet Aracısı, Tercüman, Çocuk Eğiticisi, Vaka Danışmanı, Psikolog ve Öğretmen olarak görevlendirilecektir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2018 yılı ilk alım ilanıdır.


BAŞVURU ŞARTLARI NELER OLACAKTIR?


Tercüman alımı için Türkçe- Arapça, Arapça- Türkçe çeviriyi yeterli derecede yapabiliyor olmak, En az lise mezunu olmak (Üniversite mezunu olmak tercih sebebidir). Hizmet Aracısı alımı için En az lise veya dengi okullardan mezun olmak, Türkçe biliyor olmak, Çalışmaya engel herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Etkin iletişim becerisine ve gelişmiş sosyal ve sözel beceriye sahip olanlar başvurabilir. Psikolog için başvuru yapanlar üniversitelerin Psikoloji lisans bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Vaka Danışmanı pozisyonu için üniversitelerin Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans bölümü mezunları başvuru yapabilir. Çocuk Eğiticisi pozisyonu için lise ya da ön lisansın çocuk gelişimi bölüm mezunu olmaları gerekmektedir. Öğretmen pozisyonu için üniversitelerin dört yıllık Eğitim, Eğitim Bilimleri fakültelerinden mezun olanlar ile Fen Edebiyat fakültelerinden (formasyon sertifikası alanlar) mezun olmaları şart.

aile bakanlığı aile bakanlığı memur alımı aile bakanlığı personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak