BAKANLIKLARA KPSS'li/KPSS'siz 220 MEMUR ALIMI YAPILIYOR 14 Mart 2018, 21:14

Devlet Personel Başkanlığı veya kendilerine ait internet siteleri aracılığıyla memur alım ilanı yayımlayan 4 farklı bakanlık bulunuyor.

BAKANLIKLARA KPSS'li/KPSS'siz 220 MEMUR ALIMI YAPILIYOR 14 Mart 2018, 21:14
BAKANLIKLARA KPSS'li/KPSS'siz 220 MEMUR ALIMI YAPILIYOR 14 Mart 2018, 21:14 Duran Can Ateş
Bu içerik 10019 kez okundu.

BAKANLIKLARA KPSS'li/KPSS'siz 220 MEMUR ALIMI YAPILIYOR 14 Mart 2018, 21:14

Türkiye genelinde geçtiğimiz günlerde de farklı kurum veya kuruluşlar farklı pozisyonlara alımlar gerçekleştirdi. Bugün ise farklı bakanlık Devlet Personel Başkanlığı kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımladıkları ilanlar ile personel alımı yapacaklarını açıkladılar. Bu haberimizde ise memur alımı yapacağını açıklayan bakanlıklar tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını sizler için derledik. İşte detaylar,

ALIM YAPACAĞINI AÇIKLAYAN BAKANLIKLAR

Devlet Personel Başkanlığı veya kendilerine ait internet siteleri aracılığıyla memur alım ilanı yayımlayan 4 farklı bakanlık bulunuyor. Bu bakanlıklar; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı


ALIM YAPILACAK KADROLARA İLİŞKİN DETAYLAR
Türkiye genelinde geçtiğimiz günlerde de farklı kurum veya kuruluşlar farklı pozisyonlara alımlar gerçekleştirdi. Yukarıda alım yapacağını açıkladığımız bakanlıklar yayımladıkları ilanlarda çeşitli kadrolarda personel alımı yapacaklarını duyurdular. Bu kadrolar arasında en az lise mezunu adaylar olmak üzere farklı eğitim seviyelerinden mezun olmuş adayların başvuru yapabilecekleri pozisyonlar yer alıyor. 

Kamu Personeli Seçme Sınavı puanıyla yada puan şartı olmadan yapılan bu alımlarda yer alan pozisyonlara, ilanın yayımlandığı bakanlık aracılığıyla ulaşmak için haberimizin altında yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz. 

İLANLARA BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumlarına memur alımlarında adaylardan, devlet memurları kanununda yer alan başvuru genel koşullarının sağlanması ve ilanda yer alan pozisyonlara göre belirlenen özel koşullara da haiz olunması talep edilir. 

Devlet kurumlarına memur personel alımlarında aranan genel başvuru koşulları;

Türkiye genelinde geçtiğimiz günlerde de farklı kurum veya kuruluşlar farklı pozisyonlara alımlar gerçekleştirdi. Buna göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak) ve güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

Özel Şartlar

Söz konusu kurumlar tarafından adaylardan talep edilebilecek özel şartlar arasında, alım yapılacak unvana göre belirlenen eğitim seviyesinden mezun olmak, KPSS şartı varsa istenen puan düzeyinden bir puan almış olmak ve unvanlara göre belirlenen yaş şartını sağlamak, varsa tecrübe şartını sağlamak ve talep ediliyorsa YDS'den istenilen düzeyde puan almış olmak. 

YDS KPSS Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Maliye Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devlet Kurumlarının Alt Birimlerine KPSS'siz ve 50 KPSS İle Memur ve İşçi Alımı Yapılacak
Devlet Kurumlarının Alt Birimlerine KPSS'siz ve 50 KPSS İle Memur ve İşçi Alımı Yapılacak
Birleşik Arap Emirlikleri'nden 2 Bin 660 Dolar Maaş Türk Personel Alımı Yapılacak
Birleşik Arap Emirlikleri'nden 2 Bin 660 Dolar Maaş Türk Personel Alımı Yapılacak