İçişleri Bakanlığı 15 Şehir 30 Avukat Alımı

15 İl merkezine 30 Avukat (Kamu Personeli Alımı) alacağını açıkladı. Alınacaklar Valilik bünyesinde istihdam edilecektir.

İçişleri Bakanlığı 15 Şehir 30 Avukat Alımı
İçişleri Bakanlığı 15 Şehir 30 Avukat Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 7870 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı 15 Şehir 30 Avukat Alımı 
Kamu kurumlarının yaptığı alımlar ile işsizliği önlemek ve istihdam sağlamak adına alımlar düzenlemekte, buna göre İçişleri Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığı ile yayınladığı ilan ile sözlü sınav yaparak 15 İl merkezine 30 Avukat (Kamu Personeli Alımı) alacağını açıkladı. Alınacaklar Valilik bünyesinde istihdam edilecektir. 

Kamu kurumlarının yaptığı alımlar ile işsizliği önlemek ve istihdam sağlamak adına alımlar gerçekleştirmeye devam ediyor, Devlet Personel Başkanlığı 19 Mart 2018 de yayınladığı ilan ile İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatına (15 Şehir) yerleştirilmek üzere 30 Avukat (Memur) kadrosuna alım yapılacağını duyurdu. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLERE İLİŞKİN DETAYLAR

Alım yapılacak şehirler ise şöyle: Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ankara, Bitlis, Çanakkale, Hakkari, Kahramanmaraş, Kars, Muş, Sakarya, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak ve Trabzon olarak ilan edilmiştir.Başvurular bakanlığın resmi internet sitesinde yer alan “2018 yılı Avukat Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna” 02 ile 06 Nisan 2018 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda doldurarak müracaat edeceklerdir. Başvuruda başka tüm yöntemler kabul edilmeyecektir. 

BAŞVURU KOŞULLARI
Öğrenim durumu hukuk fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir. ÖSYM tarafından 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubu KPSSP3” puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 150 kişi içerisinde bulunması gerekmektedir. Kaynak: İçişleri Bakanlığı 15 Şehir 30 Avukat Alımı 

Devlet Personel Başkanlığı Avukat Valilik KPSS

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak