Devlet Kurumlarına 429 Sözleşmeli Kamu Personeli Alınıyor (KPSS'li/KPSS'siz)

Kamu kurum ve kuruluşları KPSS'li ve KPSS'siz olarak eksik olan kadroları tamamlamak için alımlar gerçekleştirecektir.

Devlet Kurumlarına 429 Sözleşmeli Kamu Personeli Alınıyor (KPSS'li/KPSS'siz)
Devlet Kurumlarına 429 Sözleşmeli Kamu Personeli Alınıyor (KPSS'li/KPSS'siz) Duran Can Ateş
Bu içerik 11547 kez okundu.

Devlet Kurumlarına 429 Sözleşmeli Kamu Personeli Alınıyor (KPSS'li/KPSS'siz)

Kamu kurum ve kuruluşları KPSS'li ve KPSS'siz olarak eksik olan kadroları tamamlamak için alımlar gerçekleştirecektir. Bu alımlar sözleşmeli personel olarak yapılacaktır. Yazımız da bu sözleşmeli kamu personeli alımları için ilanları derledik. 

ALIM DETAYLARI

 


Kamu kurum ve kuruluşları KPSS'li ve KPSS'siz olarak eksik olan kadroları tamamlamak için kendilerine ait internet siteleri üzerinden veya Devlet Personel Başkanlığı'nın web sayfası üzerinden personel alımı için ilan yayımlıyorlar. Alımları devam eden ve yeni yayım yapmış kurumların ilanları hakkında da bilgiler yazımızda mevcuttur.

 

429 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Kamu kurum ve kuruluşları KPSS'li ve KPSS'siz sözleşmeli personel alım ilanlarında 429 personel alımı yapılacağı ilan edildi. En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği kadrolar bulunan personel alım ilanlarında ayrıca önlisans ve lisans mezunu adayların da başvurular yapabileceği pozisyonlar bulunuyor. 

Yayımlanan ilanlar ile ilgili detaylar şu şekilde; 

ALIMLAR YAPACAĞINI AÇIKLAYAN KURUM VE KURULUŞLAR 

 

Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sayfası üzerinden sözleşmeli personel alımı yapacacağını yayımlanan kurumlar şöyle, 

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Hacettepe Üniversitesi, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, Balıkesir Erdek Belediye Başkanlığı, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Türk Standartları Enstitüsü, Zafer Kalkınma Ajansı, Serhat Kalkınma Ajansı ve Afyon Kocatepe Üniversitesi

İLANLAR İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI NELER OLACAK

Kamu kurum ve kuruluşları KPSS'li ve KPSS'siz sözleşmeli personel alım yapacak. Bu kurumlar tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında, ilanlara başvuruda bulunacak adayların belirlenen başvuru koşullarını sağlamaları gerektiği bildirildi. 


 

Söz konusu kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan tüm koşulları siz okuyucularımıza aktarıyoruz. İlanlarda bulunan özel koşullara ise haberimizin altında bulunan bağlantılar aracılığıyla ulaşabilirsiniz. 

İLANLAR İÇİN GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan koşulları sağlamak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik Araştırması ve Arşiv Soruşturması sonucunun olumlu olmak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak. Ayrıca yayımlanan ilanlarda adaylardan talep edilen özel koşullar arasında, alım yapılacağı ilan edilen unvana göre belirlenen eğitim seviyesinden mezun olması (söz konusu ilanlarda en az lise mezunu olmak kaydıyla her eğitim seviyesinden mezun olmuş adayların başvuruda bulunabileceği pozisyonlar yer alıyor) ve kurum tarafından talep edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartını sağlamaları talep edilebilir. 

İLANLARA BAŞVURU SÜRECİ
Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilanlara başvuru süreci devam etmekte olup son başvuru tarihi her bir kadro için farklılık göstermektedir.

BİNLERCE PERSONEL VE MEMUR ALIMI İÇİN >>>>(TIKLAYINIZ)(İPHONE İÇİN )

BİNLERCE PERSONEL VE MEMUR ALIMI İÇİN >>>>(TIKLAYINIZ)(ANDROİD İÇİN)

KPSS Devlet Personel Başkanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak