Sağlık Bakanlığı 27 Bin Kamu İşçi Alımı Tarihi Belli Oldu

lık Bakanı Ahmet Demircan 27 bin sağlık personeli alımı yapılacağını açıkladı. Alımlarda tekniker, ebe, hemşire, uzman ve teknisyen gibi kadrolar yer alacak.

Sağlık Bakanlığı 27 Bin Kamu İşçi Alımı Tarihi Belli Oldu
Sağlık Bakanlığı 27 Bin Kamu İşçi Alımı Tarihi Belli Oldu Duran Can Ateş
Bu içerik 12015 kez okundu.

Sağlık Bakanlığı 27 Bin Kamu İşçi Alımı Tarihi Belli Oldu 
Geçtiğimiz haftalarda Sağlık Bakanı Ahmet Demircan sağlık personeli alımları yapılacağını duyurmuştu, Sağlık Bakanı Personel Alımları İçin Tarih Verdi. 
Alımlar için haftaya yayınlanacak olan ilan ile Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 27 bin sağlık personeli alımı yapılacağını açıkladı. Alımlarda tekniker, ebe, hemşire, uzman ve teknisyen gibi kadrolar yer alacak. 27 bin personel tek çırpıda değil 3 farklı dönemde yayınlanan ilanlar ile alınacak. Ancak tüm alımlar 2018 yılı içerisinde bitirilmiş olacak.  

ALIMLARA İLİŞKİN
Geçtiğimiz haftalarda Sağlık Bakanı Ahmet Demircan sağlık personeli alımları yapılacağını duyurmuştu,Bu alımlara ek olarak ise 19 bin işçi alınacağını da ifade eden Demircan 11 bin doktorun da 2018 yılı içerisinde göreve başlayacağını müjdeledi. Bu rakamlar aslında daha önce de zikredilmiş ancak ilanlar gelmediği için memur adayları telaşa kapılmıştı. Bu konuda Bakan Demircan ilk defa net bir şekilde konuştu ve tarih verdi. Sağlık Bakanı Demircan ilk kamu işçi alımları için haftaya ilan çıkacağını müjdeledi. Sabırsızlıkla bekleyen memur adayları ise bu haberi büyük bir sevinçle karşıladı. İlan haftaya yayınlanacak ve alımlar Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilecek.  

YAPILACAK OLAN DİĞER ALIMLAR

Sağlık Bakanı Demircan 2. ve 3. alımlar hakkında da açıklamalar yaptı. Demircan 2.alımların haziran veya temmuz gibi gerçekleştirileceğini ifade etti. Son alımların ise eylül veya ekim ayları gibi gerçekleştirileceğini de dile getirdi. Bu sayede tüm belirsiz noktalar ortadan kaldırılmış oldu. Bu aşamadan sonra sağlık personelleri çıkacak ilanları yakinen takip edeceklerdir. Kaynak: Sağlık Bakanlığı 27 Bin Kamu İşçi Alımı Tarihi Belli Oldu 

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 11 bin doktor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak