10 Bin Polis Alımı Başvuru Süresi Uzadı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurulan 10 bin polis alımı için 23 Mart son tarih olarak duyurulmuşken yoğun talep üzerine sürenin uzatıldığı ilan edildi.

10 Bin Polis Alımı Başvuru Süresi Uzadı
10 Bin Polis Alımı Başvuru Süresi Uzadı Duran Can Ateş
Bu içerik 5745 kez okundu.

10 Bin Polis Alımı Başvuru Süresi Uzadı
Geçtiğimiz günlerde POMEM alımları ile ilgili haber yayınlamıştık yayınladığımız haber ile alımlar yapılacağı detayını siz değerli okuyucularımız ile paylaşmıştık, bugün yayınlanan haber ile Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurulan 10 bin polis alımı için 23 Mart son tarih olarak duyurulmuşken yoğun talep üzerine sürenin uzatıldığı ilan edildi. POMEM Başvuru Süresi Uzatıldığı bilgisini siz değerli okurlarımız ile paylamaktayız, habere ilişkin detaylar aşağıdadır..

HABERE İLİŞKİN ALIM DETAYLARI
Geçtiğimiz günlerde POMEM alımları ile ilgili haber yayınlamıştık, 23 Bin Kişi Başvurmuştu. Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Ufuk Ayhan birkaç gün önce yaptığı açıklamalarında 23 bin kişinin başvuru yaptığını duyurmuş ve geçtiğimiz sene başvuru sayısının 64 bin olduğunu ifade etmişti. Bu kapsamda son günlerin yoğun geçeceğini de tahmin etmiş ve başvuruların son güne bırakılmaması için adayları uyarmıştı. 22.dönem POMEM alımları için 23 Mart tarihi son başvuru günü olarak belirlenmişti. Ancak Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruda sürenin gelen yoğun talep üzerine uzatıldığı aktarıldı.

DİKKAT ! SON BAŞVURU TARİHİ 30 MART
Alımlara olan yoğun talepten dolayı başvuru süresi uzatılan ilan Polis Akademisi aracılığıyla yayınlanan duyuruda son başvuru tarihinin 30 Mart’a uzatıldığı belirtildi. Hem başvuru hem de para yatırma işlemleri bu tarihe kadar yapılabilecek. Adaylar başvurularını online bir şekilde gerçekleştireceklerdir. Başvurunun ardından adaylar sözlü ve fiziki sınavlar için belirlenen tarihlerde çağrılacaklardır. 22.dönem POMEM alımları başvuru süresi uzatıldı haberi ile başvuru yapamayan ve sisteme giremeyen adaylar da rahat nefes aldı. Hızlı bir şekilde eğitim alacak bu polis adayların bu yıl içerisinde görevlerine başlamaları bekleniyor.

Ek olarak bu sene içerisinde ikinci bir alım daha gerçekleşmesi bekleniyor. Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Ufuk Ayhan ise gösterilen bu ilgiden çok memnun olduklarını dile getirmişti.

POMEM Polis Akademisi Başkanlığı Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Ufuk Ayhan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak