Devlet Kurumları 630 Kamu Personeli Alımı Yapıyor (KPSS'li/KPSS'siz)

Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sayfasından ya da Türkiye İş Kurumu'nun ilan sayfası aracılığıyla yayımladıkalrı ilanlar ile personel alımları yapacaklarını duyuruyorlar.

Devlet Kurumları 630 Kamu Personeli Alımı Yapıyor (KPSS'li/KPSS'siz)
Devlet Kurumları 630 Kamu Personeli Alımı Yapıyor (KPSS'li/KPSS'siz) Duran Can Ateş
Bu içerik 23487 kez okundu.

Devlet Kurumları 630 Kamu Personeli Alımı Yapıyor (KPSS'li/KPSS'siz)
Kamu, kurum ve kuruluşlarının KPSS'li ve KPSS'siz olarak yaptığı alımları siz değerli okurlarımıza ulaştırmaya devam ediyoruz, Kurumlar kendilerine ait intermet siteleri üzerinden, Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sayfasından ya da Türkiye İş Kurumu'nun ilan sayfası aracılığıyla yayımladıkalrı ilanlar ile personel alımları yapacaklarını duyuruyorlar. Personel alımı için ilan yayımlayan kurumlardan bazıları adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartı ararken bazı kurumlar puan talebinde bulunmamakta, kurumların yapacağı alımların detayları haberimizdedir.

ALIM YAPACAK OLAN KAMU KURUMLARI 

Personel ihtiyacı olan 7 kamu kurumu alım ilanı yayımladı.İlan yayımlayan kurumlar arasında, Afyon Kocatepe Üniversitesi, TÜBİTAK SAGE, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM), Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yer alıyor. Bu kurumlar tarafından yayımlanan ilanlarda çeşitli kadrolardan toplam 630 personel alımı yapılacağı ilan edildi.

İLANLARA BAŞVURUDA BULUNACAK ADAYLARDAN TALEP EDİLEN KOŞULLAR

Kamu, kurum ve kuruluşlarının KPSS'li ve KPSS'siz olarak yaptığı alımları siz değerli okurlarımıza ulaştırmaya devam ediyoruz, Adaylardan talep edilen bu özellikler arasında kamu kurumlarına memur alımlarında istenen genel başvuru koşulları ve ilanın yayımlandığı kurum tarafından alım yapılacak unvana göre belirlenen özel koşulardan oluşuyor. Kamu kurumlarında çalışmak isteyen adayların ise genel ve özel başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. Bu koşulları sz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz, başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz.

Genel Başvuru Koşulları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak) ve güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

Özel Başvuru Koşulları

Bazı özel koşullara tabii tutulan alımlar için nitelikler arayan kurumlar,personel alım ilanlarında adaylardan, alım yapılacak unvana göre belirlenen eğitim seviyesinden mezun olmak, KPSS şartı varsa istenen puan düzeyinden bir puan almış olmak ve unvanlara göre belirlenen yaş şartını sağlamak, varsa tecrübe şartını sağlamak ve talep ediliyorsa ehliyet, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, isteniyorsa YDS ve buna benzer sınav puanlarına sahip olmak. Yukarıda aktardığımız özel koşulları her ilan hatta alım yapılacak her pozisyon için farklılık gösterebilir. 

İLANLARA BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Kamu, kurum ve kuruluşlarının KPSS'li ve KPSS'siz olarak yaptığı alımları siz değerli okurlarımıza ulaştırmaya devam ediyoruz, Devlet Kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru süreci devam ediyor olmakla beraber son bavuru tarihi ilanı yayımlayan her bir kurum için farklılık gösteriyor. İlanlara başvuruda bulunacak adaylar başvurularını kurum tarafından belirlenen yöntemle yapmaları gerekiyor. Kurumlar adaylardan elektronik, şahsen veya posta yoluyla başvuru yapmalarını isteyebiliyor. Başvuru sürecinde başarılar dileriz.

KPSS Türkiye İş Kurumu Devlet Personel Başkanlığı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak