SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI 240 MEMUR ALIYOR!

Yapılan duyuruya göre Sahil Güvenlik Komutanlığı 240 personel alacaktır…

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI 240 MEMUR ALIYOR!
SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI 240 MEMUR ALIYOR! Duran Can Ateş
Bu içerik 4483 kez okundu.

Sahil Güvenlik Komutanlığı yaptığı duyuru ile 19 ilde görevlendirmek üzere toplamda 240 memur alacağını açıkladı. Alımı yapılacak olan adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Adaylarda ikinci şart olarak kamu personeli seçme sınavından en az 60 puan almak olarak belirlenmiştir. Alımı yapılacak olan adaylar devlet memuru olarak görevlendirilecektir.
Önlisans ve lise mezunu adayların başvuruları kabul edilecektir. Kadın ve erkek adaylar başvuru yapabileceklerdir. Başvuru yapacak olan adaylar tüm işlemleri internet sitesi üzerinden gerçekleştireceklerdir.Sınavlarda başarılı olan adaylar için sevk edilecekleri ilgili hastaneden “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği”ne göre “Devlet Memuru Adayı Olur” kararlı sağlık raporu almak ve haklarında yaptırılacak güvenlik tahkikatı sonucu olumlu olması gerekmektedir. Şehit malul ve muharip gazi eş ve çocuklarının anne, baba veya eşinin şehit gazi olduğunu gösterir belge ile başvurularında almış oldukları merkezi sınav (KPSS) puanına aldığı puanın %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puanları dikkate alınacaktır.
Başvuru yapacak olan adaylar için belirlenen başvuru tarihleri 9 Nisan 2018 ile 30 Nisan 2018 arası olarak belirlenmiştir.
 Adaylar başvurularını internet üzerinden gerçekleştireceklerdir. Başvuru ile ilgili detayların yer aldığı Sahil Güvenlik Komutanlığı Devlet Memuru Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’na, Sahil Güvenlik Komutanlığı internet adresinden ulaşılabilecektir.

sahil güvenlik komutanlı sahil güvenlik personel alımları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak