Günlük 75 TL Harçlıkla Meslek Sahibi Olacaklar

İstihdam seferberliği kapsamında uygulamaya konacak olan işbaşı eğitim programları ile genç işsizler günlük 75 TL harçlıkla iş sahibi olabilecekler. www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Günlük 75 TL Harçlıkla Meslek Sahibi Olacaklar
Günlük 75 TL Harçlıkla Meslek Sahibi Olacaklar Duran Can Ateş
Bu içerik 24139 kez okundu.


Günlük 75 TL Harçlıkla Meslek Sahibi Olacaklar
Ülkemizin işsizlik problemini gidermek ve istihdam sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmakta buna göre, İstihdam seferberliği kapsamında uygulamaya konacak olan işbaşı eğitim programları ile genç işsizler günlük 75 TL harçlıkla iş sahibi olabilecekler. www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.


Kimler Yararlanabilecek?
İşi olmayan yada iş bulamayan Gençlere yönelik olarak başlatılan işbaşı eğitim programları Türkiye İş Kurumu tarafından koordine edilecek. Bu kapsamda geçtiğimiz sene 54 TL olan harçlık miktarı da bu sene 75 TL’ye çıkarıldı. Bu imkanlardan faydalanmak isteyen kimseler öncelikli olarak İŞKUR sistemine kayıtlı olmak durumundadırlar. Bunun yanı sıra kişilerin 18 ile 29 yaş arasında olması da aranan şartlar arasındadır. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu devletimizin ilk defa çalışanın tüm masraflarını karşılayacağını ifade etti. Bu sayede nitelikli eleman yetiştirmek mümkün olacak ve bu eğitim alan kişilerin anında iş sahibi olabilmeleri mümkün olacaktır. Başvuruda bulunacak olanlara başarılar dileriz.

Eğitim Alanları 
Ülkemizin işsizlik problemini gidermek ve istihdam sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmakta buna göre, bu istihdam teşvikleri kapsamında eğitim verilecek alanların başında bilişim teknolojileri gelmektedir. Bu kapsamda siber güvenlik, bulut bilişim, kodlama ve yenilenebilir enerji alanlarında eğitimler verilecek. Bu alanlarda personel ihtiyacının bir hayli fazla olması da eğitim alan kişilerin istihdam edilme oranını da bir hayli artıracaktır. Bu eğitim imkanlarından faydalanmak isteyen genç işsizlerin en yakın İŞKUR il müdürlüğüne giderek sisteme kaydolmaları gerekmektedir. Ardından da işbaşı eğitim programları açıldıkça adaylar eğitimleri ihtiyaçlarına göre tercih edebilecek ve buna göre kısa süre içerisinde eğitimlerine başlayacaklardır. www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

81 İL 100 BİN İŞ İLANI İÇİN (TIKLAYINIZ)

www.kamumemuru.com İŞKUR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak