Adalet Bakanlığı 15 Bİn 500 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Personel alımı yapacağını duyuran Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamada 15 bin 500 adliye ve ceza infaz personeli alınacağını bildirdi.

Adalet Bakanlığı 15 Bİn 500 Kamu Personeli Alımı Yapacak
Adalet Bakanlığı 15 Bİn 500 Kamu Personeli Alımı Yapacak Duran Can Ateş
Bu içerik 2263 kez okundu.

Adalet Bakanlığı 15 Bİn 500 Kamu Personeli Alımı Yapacak
Personel alımı yapacağını duyuran Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamada 15 bin 500 adliye ve ceza infaz personeli alınacağını bildirdi. "Bu sene sonuna kadar işbaşı yapmak üzere, toplam 15 bin 500 adliye ve ceza infaz personeli alacağız" açıklamasını yaptı...Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

 

Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Buna göre, Adalet Bakanlığından 15.500 Personel Alımı Adalet Bakanı tarafından yapılan açıklama göre bu sene göreve başlatılmak üzere toplam 15.500 adli ve ceza infaz görevlisi alınacak. Başvuru yapacak olan vatandaşlara başarılar dileriz.

 

YAPILAN AÇIKLAMALARA İLİŞKİN DETAYLAR
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül; yatığı açıklamalarda, ‘’ Bu sene mezun olacak arkadaşlarımız için en kısa sürede sınav takvimini açıklayacağız. Bu sene göreve başlamak üzere Bakanlığımız bünyesinde 15.500 adli ve ceza infaz görevlisi alımı gerçekleştireceğiz.’’ Şeklinde açıklamalarda bulundu.


Bağımsız Türk Yargısı
Kamu kurum, kuruluş ve özel sektör firmaları alımlarına devam etmekte, Adalet Bakanı Gül TBMM’de bakanlığı için milletveliklerinden gelen soru önergelerini yanıtladı. Adalet Bakanı Gül askerlere verilen cezalarla ilgili soruya verdiği yanıtta, ‘’ Türkiye’de yargı bağımsızdır. Bu sebeple bende dâhil hiç kimsenin yargının verdiği kararları değiştirme ya da etkimle gibi bir eyleme girişmesi söz konusu değildir. Kaldı ki bu kişiler akser üniforması altından vatanın bütünlüğüne kastetmiş ve darbe yapmayı planlanmış kişilerdir. Gerçek kahraman askerlerimizle bu kişilerin karıştırılmaması gerekmektedir. Zaten eğer ortada bir hata ya da yanlış varsa bu kişilerin mahkemelerin verdiği karara karşılık istinaf ve Yargıtay’a başvurmalarının önü açıktır. Ayrıca en son olarak AİHM başvurma hakları da bulunmaktadır. Bu sebeple ülkemizin yargısının kararlarına olan inancım ve güvenim tamdır. ‘’ şeklinde açıklamalarda bulundu


Sene Sonuna Kadar Yoğun Personel Alımı
Adalet Bakanı Gül açıklamalarına şu şekilde devam etti; ‘’ bu dönem sonunda mezun olacak arkadaşlarımızdan bu sene sonlanmadan hâkim ve savcı alımı yapmayı da planlamaktayız. Ayrıntılar çalışmalarımız bittikten sonra belli olacak. Ayrıca alımını gerçekleştireceğimiz 15.500 adli ve ceza infaz görevlisi arkadaşımız bu sene görevlerine başlamış olacaklardır. Bu alımlarla beraber personel eksikliğimizi önemli oranda gidermiş olacağız. ‘’ şeklinde açıklamalarda bulunmuştur. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak