11 Şehre 6 Bin Personel Alınıyor

Geçtigimiz aylarda 11 farklı şehirde bulunan kamu kurumları tarafından Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanları için süreç sona eriyor.

11 Şehre 6 Bin Personel Alınıyor
11 Şehre 6 Bin Personel Alınıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 21015 kez okundu.

Geçtigimiz aylarda 11 farklı şehirde bulunan kamu kurumları tarafından Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanları için süreç sona eriyor. Bu kapsamda alım yapılacak şehirler, alım yapacağını açıklayan kamu kurumları ve alım yapılacak kadrolara ilişkin tüm detayları sizler için derledik. Farklı şehirlerde bulunan devlete bağlı kurumlar yayımladıkları ilanlar ile personel alımı yapıyorlar. Bu alımları siz okuyucularımıza yayımladıktan sonra anlık olarak aktarıyoruz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR 

Personel alımlarına hız veren kurumlar alımlar gerçekleştirmekte, TYP kapsamında yayımlanan ve başvuru süreci 4 Mayıs tarihinde sona erecek olan personel alım ilanlarını derledik. Söz konusu ilanlara dair tüm bilinmesi gerekenler şu şekilde,

ALIM YAPILACAĞI AÇIKLANAN ŞEHİRLER

Türkiye İş Kurumu'nun resmi internet sitesi üzerinden Toplum Yararına Program kapsamında alım yapacağını açıklayan kamu kurumlarının bulundukları şehirler şu şekilde,

Muş, Adıyaman, Çankırı, Edirne, Giresun, Ardahan, Burdur, Siirt, Uşak, Bartın ve Kayseri


     style="display:block; text-align:center;"
     data-ad-layout="in-article"
     data-ad-format="fluid"
     data-ad-client="ca-pub-6043105801720191"
     data-ad-slot="5885373731">

ALIM YAPILACAK KADROLAR

TYP kapsamında yukarıda yer alan şehirlerde bulunan kurumlar tarafından görevlendirmek üzere farklı pozisyonlarda yaklaşık 6 bin personel alımı yapılıyor. Alım yapılacak pozisyonları siz ziyaretçilerimize aşağıda aktarıyoruz. Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Park düzenlemeleri, Ağaçlandırma, Çevre temizliği, Park düzenlemeleri ve Çevre temizliği

TYP İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?


Özel sektor, kamu kurum ve kuruluşları personel alımları gerçekleştirmekte buna göre, TYP personel alım ilanları Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanıyor. Talep edilen başvuru koşullarını sağlayan ve ilanlara başvuruda bulunacak adaylar başvurularını iki farklı yoldan yapabilirler. TYP ilanlara başvuru yapmak için kullanılabilecek ilk yöntem, İşkur Müdürlükleri aracılığıyla şahsen yapılan yöntemdir. Bu yöntemde adaylar başvuru yapacakları kurumun ilanına İşkur Müdürlüklerine giderek bizzat başvuruda bulunabilirler. İkinci yöntem ise internet ortamında yapılacak yöntemdir. Bu yöntemde adayların öncelikle İşkur'un internet sayfasına üye olmaları gerekiyor. İşkur'un internet sayfasına üye olan adaylar aşağıda yer alan bağlantı aracılığıyla ilanlara ulaşabilir ve başvurularını elektronik olarak yapabilirler. Başvuru yapacak olan adaylara başarılar dileriz.

TYP İLANLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Toplum Yararına Program kapsamında alım yapılacağı açıklanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların İşkur'un web adresi üzerinden yayımlanan başvuru koşullarına haiz olmaları gerekiyor. 

TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylardan talep edilen başvuru koşulları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak. Başarılar dileriz..

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

TYP tarafından yayımlanan ilanlara ulaşmak isteyen adayların aşağıda yer alan bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfada yer alan Başvuru Bitiş Tarihi kısmını 4 Mayıs olarak işaretlemesi ve Ara butonuna basması yeterli olacaktır. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

(https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx)

işkur typ typ personel alımları işkur typ personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak