Mayıs Ayında Kamuya Binlerce İşçi ve Memur Alımı Yapılıyor (KPSS'li, KPSS'siz ve En Az Lise Mezunu)

Mayıs ayının gelmesiyle beraber kurumlarda bulunan ilgili birimlere kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Kamumemuru.com olarak devlet kurumları tarafından yayımlanan memur ve işçi alım ilanlarını ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. Peki başvuru şartları neler? Adaylardan hangi şartlar talep ediliyor? İşte merak edilen tüm detaylar.Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com Ekibi olarak başarılar dileriz.

Mayıs Ayında Kamuya Binlerce İşçi ve Memur Alımı Yapılıyor (KPSS'li, KPSS'siz ve En Az Lise Mezunu)
Mayıs Ayında Kamuya Binlerce İşçi ve Memur Alımı Yapılıyor (KPSS'li, KPSS'siz ve En Az Lise Mezunu) Duran Can Ateş
Bu içerik 2954 kez okundu.

Mayıs Ayında Kamuya Binlerce İşçi ve Memur Alımı Yapılıyor (KPSS'li, KPSS'siz ve En Az Lise Mezunu)
Kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanları devam ediyor. Mayıs ayının gelmesiyle beraber kurumlarda bulunan ilgili birimlere kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Kamumemuru.com olarak devlet kurumları tarafından yayımlanan memur ve işçi alım ilanlarını ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. Peki başvuru şartları neler? Adaylardan hangi şartlar talep ediliyor? İşte merak edilen tüm detaylar.Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com Ekibi olarak başarılar dileriz.


BAŞVURULARA İLİŞKİN DETAYLAR


Kamuya ve özel sektöre binlerce memur personel için ilanlar yayımlanmakta buna göre, Devlet Personel Başkanlığı ve Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan ilanlarla beraber kadrolarında eksik bulunan kamu kurumları memur ve işçi alımı yapacağını duyurdu. İlanlara göre farklı eğitim seviyelerinden mezun adayların başvuru yapabilecekleri başvuru şartlarına yer verilirken adayların en az lise mezunu olması gerektiğine yer verildi.

ADAYLARDAN TALEP EDİLEN ŞARTLAR

Devlet bünyesinde hizmet veren kurumlar tarafından personel alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor.Kamu kurumları ve kuruluşları tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adaylardan bazı şartlar talep ediliyor. Genel başvuru şartları istenilirken ayrıca adaylardan kadrolara göre özel başvuru şartları talep edilebilmekte.Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com Ekibi olarak başarılar dileriz.


PEKİ GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Devlet Personel Başkanlığı ve Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan kamu personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adaylardan istenilen genel başvuru şartları ise;

''657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesinde yer alan koşulları taşımak. Türk Vatandaşı olmak, Kurum tarafından belirlenen yaş şartlarını taşımak, Kurum tarafından belirlenen ve alım yapılacak unvana göre öğrenim şartlarını taşımak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak,  Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, 

Askerlik durumu itibariyle; 
Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, Kurumların özel kanun veya diğer mevzuatında aranan şartları taşımak" olarak açıklandı.Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com Ekibi olarak başarılar dileriz.

 

www.kamumemuru.com Devlet Personel Başkanlığı Türkiye İş Kurumu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak