PTT 5 Bin Personel Alım İlanı Yayımlandı ! KPSS Şartı Yok

PTT (Posta Ve Telgraf Teşkilatı) Anonim Şirketi tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda KPSS şartı olmadan 5 bin personel alımının yapılacağı ifade edildi. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

PTT 5 Bin Personel Alım İlanı Yayımlandı ! KPSS Şartı Yok
PTT 5 Bin Personel Alım İlanı Yayımlandı ! KPSS Şartı Yok Duran Can Ateş
Bu içerik 20827 kez okundu.

PTT 5 Bin Personel Alım İlanı Yayımlandı ! KPSS Şartı Yok

Devlet Personel Başkanlığınca yayımlanan ilan ile alımlar yapılacağı duyuruldu buna göre, PTT (Posta Ve Telgraf Teşkilatı) Anonim Şirketi tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda KPSS şartı olmadan 5 bin personel alımının yapılacağı ifade edildi. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR

PTT (Posta Ve Telgraf Teşkilatı) Anonim Şirketi tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi kendi bünyesinde görevlendirmek üzere 5 bin personel alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilan KPSS şartı bulunmamaktadır. Başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi yayımlandığı ilanında Postacı, gişe ve büro görevlisi, tekniker, uzman yardımcısı, mühendis, mimar, avukat kadroları için personel alımının yapılacağını ifade etti.

BAŞVURU DETAYLARI 

PTT (Posta Ve Telgraf Teşkilatı) Anonim Şirketi tarafından bir ilan yayımlandı. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 14 Mayıs 2018 ile 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştireceklerdir. İlana başvurular www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır. Adaylar ilan edilen pozisyonlar için yapılacak olan yazılı sınavlardan yalnızca birine başvuracaktır. Ayrıca, PTT Uzman Yardımcısı pozisyonu hariç diğer pozisyonlar için Mernis adresinin bulunduğu İl’e göre tercih yapacaktır.  Ayrıca şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.


     style="display:block; text-align:center;"
     data-ad-layout="in-article"
     data-ad-format="fluid"
     data-ad-client="ca-pub-6043105801720191"
     data-ad-slot="5885373731">

GENEL ŞARTLAR

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adayların başvurularının kabul edilmesi için adayların bazı şartları karşılıyor olmaları gerekmektedir. Bu bağlamda Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi tarafından adaylarda aranan şartlar şöyle:

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak.

NOT: 14/05/1984 tarihi ve bu tarihten sonra doğanlar müracaat edebilecektir.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,

e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

f) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

g) Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak. 

ğ) Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak. (18/05/2018 tarihinde veya önceki bir tarihte mezun olmak).

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

ı) Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

i) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

j) Yapılacak “yazılı ve/veya sözlü sınavda” başarılı olmak

 

Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Devlet Personel Başkanlığınca PTT (Posta Ve Telgraf Teşkilatı) www.kamumemuru.com KPSS PTT www.ptt.gov.tr http://ik.ptt.gov.tr

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak