Kamu Kurumlarına TYP Kapsamında 7 Bin 500 Personel Alımı Yapılıyor

Toplum Yararına Program kapsamında personel alımı yapacaklarını duyurdular. Bu haberimizde siz okuyucularımıza TYP kapsamında personel alım ilanı yayımlayan ve başvuru süreci devam eden kurumların listesini aktarıyoruz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Kamu Kurumlarına TYP Kapsamında 7 Bin 500 Personel Alımı Yapılıyor
Kamu Kurumlarına TYP Kapsamında 7 Bin 500 Personel Alımı Yapılıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 13574 kez okundu.

Kamu Kurumlarına TYP Kapsamında 7 Bin 500 Personel Alımı Yapılıyor
Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, Toplum Yararına Program kapsamında personel alımı yapacaklarını duyurdular. Bu haberimizde siz okuyucularımıza TYP kapsamında personel alım ilanı yayımlayan ve başvuru süreci devam eden kurumların listesini aktarıyoruz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR
Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Buna göre, 9 farklı şehirde bulunan kamu kurumları ilgili alanlarda görevlendirmek üzere TYP kapsamında personel alımı yapacaklarını duyurdular. Toplum Yararına Program kapsamında alım yapılacağı açıklanan personel alım ilanlarına dair detaylar şu şekilde, başvuruda bulunacak adaylara başarılar dileriz.

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Farklı şehirlerde bulunan kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile TYP kapsamında personel alım ilanı yayımlayan kurumlar 9 farklı şehirlerde yer alıyor. Alımların çoğu İstanbul başta olmak üzere Osmaniye, Zonguldak, Uşak, Kırklareli, Kütahya, Gaziantep, Kilis, Aksaray'da bulunan kamu kurumları tarafından yapılacak. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Yukarıda siz okuyucularımıza aktardığımız şehirlerde yer alan kurumlar tarafından yayımlanan personel alım ilanları farklı pozisyonlarda yapılıyor. İlan edilen bu pozisyonlara arasında, Kamusal altyapının yenilenmesi, Ağaçlandırma, Çevre temizliği, Erozyon Engelleme Çalışması, Park düzenlemeleri pozisyonları yer alıyor.

TYP PERSONEL ALIM İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?
Geçtiğimiz aylarda kurum ve kuruluşlar personel alımlarına hız verdi ve alımlar gerçekleştirmek için ilanlar yayınlandı buna göre Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanları Türkiye İş Kurumu aracılığıyla adaylara duyuruluyor. Söz konusu ilanlara başvuru yapacak adaylar İşkur üzerinden bu konuda yayımlanmış koşulları sağlamaları gerekiyor. İşkur üzerinden TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylara yönelik yayımlanan başvuru koşullarını sizlere aktarıyoruz. 
Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak. 

TYP BAŞVURULARINI İKİ FARKLI YOLDAN YAPABİLİRSİNİZ

Alım yapılacak şehirler ve alım yapılacak kadrolara ilişkin detaylarını aktardığımız personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını iki farklı şekilde yapabilirler. Bu yöntemlerden ilki İşkur Müdürlükleri aracılığıyla bizzat yapılacak başvuru yöntemi. Bu yöntem ile adaylar başvurularını yaşadıkları il ve ilçelerde bulunan İşkur Müdürlüklerine giderek şahsen yapabilirler. 

Diğer yöntemde ise adaylar İşkur'un internet sitesine üye olarak başvurularını internet üzerinden elektronik olarak yapabilirler. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

TYP personel alım ilanlarına ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıkladıktan sonra Ara butonuna basın. 
İlanlara ulaşmak için (https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx)

www.kamumemuru.com TYP İşkur Toplum Yararına Program

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak