119 Bin Memur ve İşçi Alımı İçin İlan Yayımlandı (En Az İlkokul Mezunu)

119 bin ilan yayımlandı. Söz konusu yayımlanan ilanlarda adayların en az ilkokul mezunu olması talep ediliyor. Peki başvuru şartları neler?

119 Bin Memur ve İşçi Alımı İçin İlan Yayımlandı (En Az İlkokul Mezunu)
119 Bin Memur ve İşçi Alımı İçin İlan Yayımlandı (En Az İlkokul Mezunu) Duran Can Ateş
Bu içerik 10533 kez okundu.

119 Bin Memur ve İşçi Alımı İçin İlan Yayımlandı (En Az İlkokul Mezunu)
Kamu kurum ve kuruluşları personel ve memur alımı yapmak üzere Türkiye İş Kurumu aracılığı ile ilan yayınlamaya devam ediyor. Yayınlanan ilana göre birçok kadrodan alım yapılacaktır buna göre, 119 bin ilan yayımlandı. Söz konusu yayımlanan ilanlarda adayların en az ilkokul mezunu olması talep ediliyor. Peki başvuru şartları neler? Başvurularda adaylar hangi koşulları yerine getirmek zorunda? Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.


ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR
Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımları geçekleştirmeye devam etmekte buna göre, İŞKUR aracılığıyla ilanlar yayımlandı. Milli İstihdam Seferberliğine destek verilmesi adına 119 bin memur ve işçi alımı için ilana başvurular alınmaya devam ediyor. Söz konusu yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adaylardan talep edilen genel başvuru şartlarına haiz olunması gerekmekte. Başvuru sürecinde başarılar dileriz Peki şartlar neler? İşte tüm detaylar 

EN ÇOK HANGİ KADROLARA ALIM YAPILIYOR?

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün resmi web adresi üzerindenden yayımlanan memur ve işçi alımı için yayımlanan 119 bin ilan içerisinde en çok alım yapılacak olan kadrolar ise; Beden işçisi 27 bin 661, Temizlik görevlisi 4 bin 890, Güvenlik görevlisi, 4 bin 483, Garson 5 bin 390, Satış danışmanı 4 bin 160, Makineci 2 bin 798, Otelcilik elemanı 2 bin 285, Kasiyer 2 bin 11, çağrı merkezi yetkiisi Bin 866, büro görevlisi Bin 112 olarak açıklandı.

TALEP EDİLEN GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan ilanlarda her bir farklı kadro için farklı başvuru şartı talep edilirken adaylardan istenilen genel başvuru şartları arasında ise;

"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, kurumlar tarafından belirlenen yaş aralığında olmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmalarından temiz sonuç almak, erkek adayların askerlik görevini yerine getirmiş olmak" şartları aranıyor.

Ayrıca yayımlanan ilanlara göre farklılık gösteren kadro detaylarına göre adaylardan istenilen şartlar değişiyor. Adaylar başvuru yapacakları kadrolara göre istenilen belge ve sertifikaları ayrıca kadrolara göre farklılık gösteren eğitim mezuniyeti durumlarını belgelemek zorundalar. Başvuruda bulunacak adaylara başarılar dileriz.

BAŞVURULAR NEREDEN?

Yayımlanan ilanlar İŞKUR'un resmi internet sitesinde yer alıyor. Başvuru yapacak adaylar İŞKUR'un resmi internet sitesine üye olmaları gerekiyor. Bununla beraber açık iş ilanları kısmından kadrolara göre başvurular alınıyor. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN (https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx)

www.kamumemuru.com İŞKUR Türkiye İş Kurumu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak