TYP Kapsamında 9 Şehre 4 Bin 200 Personel Alımı Yapılıyor (Kimler Başvuru Yapabilir?)

Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden Toplum Yararına Program kapsamında çok sayıda alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan bu personel alım ilanlarında yer alan kadrolar, adaylardan talep edilen başvuru koşulları ve ilana başvuru sürecine dair detayları siz okuyucularımıza haberimizde aktarıyoruz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

TYP Kapsamında 9 Şehre 4 Bin 200 Personel Alımı Yapılıyor (Kimler Başvuru Yapabilir?)
TYP Kapsamında 9 Şehre 4 Bin 200 Personel Alımı Yapılıyor (Kimler Başvuru Yapabilir?) Duran Can Ateş
Bu içerik 7696 kez okundu.

TYP Kapsamında 9 Şehre 4 Bin 200 Personel Alımı Yapılıyor (Kimler Başvuru Yapabilir?)
Toplum Yararına Program kapsamında personel alımı yapacaklarını duyurdular buna göre, Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden Toplum Yararına Program kapsamında çok sayıda alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan bu personel alım ilanlarında yer alan kadrolar, adaylardan talep edilen başvuru koşulları ve ilana başvuru sürecine dair detayları siz okuyucularımıza haberimizde aktarıyoruz.  Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR
Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, Toplum Yararına Program kapsamında personel alımı yapacaklarını duyurdular. Bilindiği üzere çok sayıda kamu kurumu İşkur'un internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayımlıyor. Bu haberimizde siz okuyucularımıza, kamu kurumları tarafından Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayımlaman ve TYP kapsamında alım yapılacağı ilan edilen personel alım ilanlarını derledik. Başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz.

TYP kapsamında alım yapılacağı açıklanan pozisyonlar, ilana başvuru da bulunacak adaylardan talep edilen koşullar ve TYP ilanlara başvuruda bulunacak adayların dikkat etmeleri gereken hususları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

HANGİ ŞEHİRLERDE ALIM YAPILACAK?

Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Buna göre, Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden alım yapacağını çok sayıda kamu kurumu bulunuyor. Bu kamu kurumlarının bulundukları şehirleri siz okuyucularımıza aktarıyoruz. (Ancak adayların dikkat etmesi gereken bir konuda, bir şehir için yapılacak alımların tamamı şehir merkezine değil o şehrin farklı ilçelerini de kapsıyor olabilir. )

İlan metninde yer alan TYP alımlarının yapılacağı şehirler arasında, Manisa, Uşak, İstanbul, Kırklareli, Kırıkkale, Kütahya, Gaziantep, Kilis, Aksaray

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?


Farklı şehirlerde bulunan kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile TYP kapsamında personel alım ilanı yayımlayanan Yukarıda yer alan şehirlerde bulunan kamu kurumlarınca personel alım ilanlarının sayısı 4 bin 200 civarında. Bu alımların yapılacağı kadrolar ise şöyle; Çevre temizliği, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Kamusal altyapının yenilenmesi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Geçtiğimiz aylarda kurum ve kuruluşlar personel alımlarına hız verdi ve alımlar gerçekleştirmek için ilanlar yayınlandı buna göre,Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların, Türkiye İş Kurumu'nun resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan başvuru koşullarına haiz olmaları gerekiyor. 

Yukarıda yer alan şehirlerde bulunan kurumlarca ilan edilen pozisyonlara başvuru yapacak adayların başvuru şartlarını sağlamadan yapacakları başvuruların geçersiz olacağı aktarıldı. Peki TYP ilanlarına kimler başvuruda bulunabilir? İşte koşullar,

TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylardan talep edilen başvuru koşulları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

TYP İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

TYP personel alım ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını İşkur Müdürlükleri aracılığıyla şahsen ya da İşkur'un internet sayfasına üye olduktan sonra elektronik olarak yapabilirler.  Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.


İşkur üzerinden yayımlanan TYP personel alım ilanlarına ulaşmak için siz ziyaretçilerimize verdiğimiz bağlantıya (https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx) ardından Ara butonuna basın.

www.kamumemuru.com TYP İşkur Toplum Yararına Program Türkiye İş Kurumu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak