19 Bin Sağlık İşçisi Alımı Yapılacak

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Ankara’da katıldığı bir etkinlik kapsamında açıklamalarda bulundu ve 18 bin sağlık personeli alımına ek olarak, 19 bin sağlık işçisi alınacağını açıkladı. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

19 Bin Sağlık İşçisi Alımı Yapılacak
19 Bin Sağlık İşçisi Alımı Yapılacak Duran Can Ateş
Bu içerik 5658 kez okundu.

19 Bin Sağlık İşçisi Alımı Yapılacak
Türkiye geneli çok sayıda şehirde faaliyet gösteren Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz buna göre, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Ankara’da katıldığı bir etkinlik kapsamında açıklamalarda bulundu ve 18 bin sağlık personeli alımına ek olarak, 19 bin sağlık işçisi alınacağını açıkladı.  Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.


ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR
Çok Geciktirmeden Alacağız
Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre,  Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Ebeler ve Hemşireler Günü münasebetiyle düzenlenen etkinliğe katıldı ve konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında bu sene her zamankinden daha çok personel alımı yapılacağını ifade eden Bakan Demircan haziran ayı içerisinde 18 bin sağlık personeli atamasının gerçekleştirileceğini belirtti. Bu alım için önümüzdeki günlerde ÖSYM’nin sitesinden başvuruların alınmaya başlayacağını da dile getirdi. Bu atamaların hemen arkasından ise çok fazla geciktirmeden 19 bin sağlık işçisi alımı yapılacağını dile getirdi.Bu alımlar ile birlikte sağlık sektöründe personel eksiğinin hızlı bir şekilde giderileceğini ifade eden Bakan Demircan önümüzdeki senen bunun daha güçlü bir şekilde giderileceğini de dile getirdi. Başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz.


Zorunlu Hizmet Kalkacak
Hali hazırda tıp fakültelerinden 12-13 bin mezun verildiğini dile getiren Bakan Demircan bu sayının ihtiyacın dahi üzerine çıkmaya başladığını ifade etti. Dolayısıyla yakın bir zaman içerisinde pratisyen hekimlere uygulanan zorunlu hizmetin kaldırılabileceğini ifade etti. Bakan Demircan yurtdışından ülkemize gelen tıp öğrencilerinin de olduğunu belirtti ve bu sayının her geçen gün daha da artacağını dile getirdi. Böylelikle tıp eğitiminde ülkemizin çok daha ileri bir seviyeye ulaşması mümkün olacaktır. Bu da sağlık hizmetlerine en iyi şekilde yansıyacak ve kalite artacaktır. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

www.kamumemuru.com Bakan Demirca ÖSYM Sağlık Bakanı Ahmet Demircan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak