PTT 5 Bin Memur Alımı Başvurusu Başladı

5 Bin PTT memuru alınacağı yönündeki haberlerden sonra adaylar başvuru şartlarını heyecan içerisinde beklemeye başlad.Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

PTT 5 Bin Memur Alımı Başvurusu Başladı
PTT 5 Bin Memur Alımı Başvurusu Başladı Duran Can Ateş
Bu içerik 40905 kez okundu.

PTT 5 Bin Memur Alımı Başvurusu Başladı
Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Kısa süre önce 5 bin personel alımı yapacağını duyuran PTT, konu ile ilgili yeni bilgileri internet hesabından adaylar ile paylaştı. Başvuru linki aşağıda bulunan link adresine eklenmiştir. 5 Bin PTT Memuru Alımı Ne Zaman. 5 Bin PTT memuru alınacağı yönündeki haberlerden sonra adaylar başvuru şartlarını heyecan içerisinde beklemeye başladı. Kısa süre önce açıklanan personel alımı sonrasında ilk bilgiler de gelmeye başladı. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR

Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, PTT resmi internet sitesinde yer alan açıklamalara göre sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki farklı aşamadan oluşacaktır. Yazılı sınav için başvuru tarihleri ise 14 Mayıs 2018 ile 18 Mayıs 208 tarihleri arasında resmi internet sitesinden yapılacaktır. Sınav ücreti 60 TL’dir. Sınav ücretleri ise sadece PTT iş yerlerinden yatırılabilir. Ayrıca PTT bankamatiklerden de sınav ücretini yatırmak mümkündür. Başvuru yapacak adaylara başarılar.

PTT Memuru Başvuru Şartları Neler olacak?
Şartlara ilişkin detaylar hakkında; PTT 5 bin kişi istihdamı için öncelikli olarak 18 yaşını doldurmuş olmak ve 35 yaşından gün almamış olmak gerekir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kamu haklarından yasaklılığı bulunan adaylar PTT iş başvurusunda bulunamazlar.

PTT iş başvurusu için adayların hiçbir kamu hakkından mahrumiyetinin bulunmaması gerekir. Kasten işlenen bir suçtan dolayı 6 ay ve daha üzerinde hapis cezası alanlar iş başvurusunda bulunamazlar. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli olanlar bu işe başvuru yapamazlar. Daha önce çalıştığı herhangi bir kurumdan disiplin cezası nedeni ile çıkarılmamış olanlar da PTT için 5 bin kişi başvurusundan yararlanamazlar. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

 

PTT 5 bin personel alım başvurusu için (http://ik.ptt.gov.tr/duyurular-2/)

www.kamumemuru.com PTT

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı