Kredi Yurtlar Kurumu Bin 200 Memur Alımı İçin Başvurular Sona Eriyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu memur alımı için ilana çıkmıştı. Başvuru yapmak isteyen adaylar için son gün (18 Mayıs 2018) yarın. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Kredi Yurtlar Kurumu Bin 200 Memur Alımı İçin Başvurular Sona Eriyor
Kredi Yurtlar Kurumu Bin 200 Memur Alımı İçin Başvurular Sona Eriyor Duran Can Ateş
Bu içerik 10563 kez okundu.

Kredi Yurtlar Kurumu Bin 200 Memur Alımı İçin Başvurular Sona Eriyor
Kamu kurum ve kuruluşları personel ve memur alımı yapmak üzere Türkiye İş Kurumu aracılığı ile ilan yayınlamaya devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu memur alımı için ilana çıkmıştı. Başvuru yapmak isteyen adaylar için son gün (18 Mayıs 2018) yarın. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

İLANLARA İLİŞKİN DETAYLAR

Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, Kadrolar Neler? KYK tarafından yapılan alımlar oldukça çeşitli. Bu kapsamda taşrada 10 diyetisyen ile 5 destek personeli şoför olmak üzere 15 kişi alınacaktır. Bunun dışında 162 diyetisyen, 44 psikolog, 81 destek personeli şoför, 162 büro personeli olmak üzere 449 alım yapılacaktır. Yurt yönetim personeli olarak ise 463 bayan ve 293 bay çalışan alınacaktır. Yapılacak olan alımlar 81 ilde gerçekleşecektir. Toplamda yapılacak olan alımlar 449 şoför ve büro personeli ile 756 kamu personeli alımıdır. Bu kişilerin dağılımı ihtiyaca göre tüm illere yapılacaktır. Pozisyonların illere göre dağılımını başvuru kılavuzundan inceleyebilirsiniz. Memur alımına başvurular 8 Mayıs 2018 tarihinde başlamıştı. Son başvuru tarihi ise 18 Mayıs 2018 olarak açıklanmıştı. Başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz.

Özel Şartlar?
Şartlar Karşılayan adayların başvuru yaparken dikkat etmeleri gereken bazı hususlar bulunmakta, Şoför alımı için başvuracak adayların lise mezunu olması, Kasım 2016 KPSS P94 puanına sahip olması ve D sınıfı ehliyeti olması gereklidir. Büro personeli için başvuru yapacak adayların 4 yıllık lisans mezunu olması, Mayıs 2016 KPSS P3 puanına sahip olması gerekir. Psikolog alımı için başvuracak adayların psikoloji lisans mezunu olması şartı aranır. Diyetisyen için başvuracak adayların beslenme ve diyetetik lisans mezunu olması şartı aranır. KYK personel alımı için şartları sağlayan adaylar başvuru yapabilecektir.

Genel Şartlar

Adaylar için arşiv araştırması yapılacaktır. Adayların SGK’dan emeklilik aylığı almıyor olması gerekir. Üniversitelerin 4 yıllık lisans mezunu olunması ya da yurtdışındaki üniversitelerden mezun olanların YÖK tarafından denkliğinin kabul edilmesi gerekir. Adaylar 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmalıdır. Başvurular 8 Mayıs’ta başlamıştır ve 18 Mayıs 2018’de sona erecektir. 

Başvurular halen devam etmektedir ancak son başvuru tarihi 18 Mayıs 2018’dir. Başvuru yapacak adaylar 18 Mayıs 2018 mesai bitimine kadar başvurularını yapmayı ihmal etmemelidir. KYK 1200 personel alımı için son başvuru tarihi yarındır. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

www.kamumemuru.com KYK SGK KPSS Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Türkiye İş Kurumu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak