CTE 7467 Kamu Personeli Alımı İlanı Yayınlandı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından 7 Bin 467 sözleşmeli kamu personeli alımı için resmi başvuru kılavuzunu yayınladı. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

CTE 7467 Kamu Personeli Alımı İlanı Yayınlandı
CTE 7467 Kamu Personeli Alımı İlanı Yayınlandı Duran Can Ateş
Bu içerik 3481 kez okundu.

CTE 7467 Kamu Personeli Alımı İlanı Yayınlandı
Türkiye geneli çok sayıda şehirde faaliyet gösteren Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz buna göre, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından 7 Bin 467 sözleşmeli kamu personeli alımı için resmi başvuru kılavuzunu yayınladı. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

ALIMLARA DETAYLARI

Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre,  Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından 6.681  infaz ve koruma memuru, 49 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi),  223 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 185   teknisyen, 266 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı),  21 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 7.467 personel alımı yapılacaktır.

BAŞVURU KOŞULLARI
Başvurular  21/05/2018  günü başlayıp, 11/06/2018  günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Adaylar, yapılacak olan sözlü sınav ve uygulamalı sınava, adalet komisyonu başkanlıklarından veya Bakanlık internet sitesinden temin edecekleri  EK-1  başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ya da komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar sınavı yapacak adalet komisyonu başkanlığına (sınav merkezi) veya herhangi bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığına başvuracaklardır. Adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlıkları dışında herhangi bir mercie yapılan başvuru kabul edilmeyecektir. Yine adalet komisyonu başkanlıklarına posta veya kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru yapacak adaylara başarılar.

ALIMLARA HAKKINDA DETAYLAR
Başvurularda, lisans mezunları için 2016 KPSSP3, ön lisans mezunları için 2016 KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2016 KPSSP94 puanı esas alınmak kaydıyla Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 ve daha yukarı puan almış olma şartı aranacaktır.

Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan  11/06/2018  itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak; Merkezî sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

Sözleşmeli infaz ve koruma memurluğuna yerleşebilmek için ;   En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan  11/06/2018  itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak,(01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)  Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)

Sözleşmeli büro personeli (ceza infaz kurumu kâtipliği) pozisyonlarına yerleşebilmek için; 
En az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek.

Sözleşmeli diğer sağlık personeli (sağlık memuru) pozisyonlarına yerleşebilmek için; 
Meslek liselerinin hemşirelik, toplum sağlığı veya acil tıp teknisyenliği bölümlerinden ya da bu bölümlerin lisans veya ön lisans programlarından mezun olmak,

Sözleşmeli destek personeli (şoför) pozisyonlarına yerleşebilmek için; 
En az lise veya dengi okul mezunu olmak, E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17.04.2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak)

Sözleşmeli teknisyen pozisyonlarına yerleşebilmek için; 
En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, Yerleştirileceği pozisyonun gerektirdiği teknik bilgiye sahip olmak.

Sözleşmeli destek personeli (aşçı ve kaloriferci) pozisyonlarına yerleşebilmek için;  
En az lise veya dengi okul mezunu olmak,  Halk Eğitim Müdürlükleri veya diğer resmî kurum ve kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak, gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

www.kamumemuru.com Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak