Adalet Bakanlığı 5 Bin 693 Memur Alım İlanı Yayınlandı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından resmi kamu personeli alımı ilanına göre adalet bakanlığına çeşitli unvanlarda 5693 kişi istihdam edileceği az önce açıklandı. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Adalet Bakanlığı 5 Bin 693 Memur Alım İlanı Yayınlandı
Adalet Bakanlığı 5 Bin 693 Memur Alım İlanı Yayınlandı Duran Can Ateş
Bu içerik 1822 kez okundu.

Adalet Bakanlığı 5 Bin 693 Memur Alım İlanı Yayınlandı
Ülkemizin en önemli kamu kurumları arasında yer almakta olan Devlet Personel Başkanlığı tarafından resmi kamu personeli alımı ilanına göre adalet bakanlığına çeşitli unvanlarda 5693 kişi istihdam edileceği az önce açıklandı. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

İLANLARA İLİŞKİN DETAYLAR
Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre,  Adalet Bakanlığı'na sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile Bakanlık Merkez Teşkilatında çalıştırılmak üzere 10 avukat (tam zamanlı), 20 diğer teknik hizmet personeli (istatistikçi), 30 destek personeli (şoför), 40 destek personeli (hizmetli) ile Merkez Atamalı Taşra Teşkilatında aile, çocuk ve çocuk ağır ceza mahkemelerinde çalıştırılmak üzere 50 psikolog ve 50 sosyal çalışmacı olmak üzere toplam 200 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Başvuru yapacak olan adaylara başarılar dileriz.

ADAYLARDAN HANGİ BAŞVURU ŞARTLARI İSTENİLMEKTE?

Başvurular 21 Mayıs 2018 tarihinde başlayıp, 30 Mayıs 2018 tarihinde sona erecektir. Başvuruların ekte belirtilen Adalet Komisyonu Başkanlıklarına istenilen belgeler ile birlikte şahsen yapılması gerekmektedir. Posta, kargo ve faks yolu ile yapılacak başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Lisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2016 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak.


Avukat alımı için: Hukuk fakültesinden mezun olmak, Başvuru tarihinin son günü itibarıyla avukatlık ruhsatına sahip olmak.

Diğer Teknik Hizmet Personeli (İstatistikçi) İstatistik lisans bölümünden mezun olmak. 

Destek Personeli (Şoför) En az lise veya dengi okul mezunu olmak, E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak) 

Destek Personeli (Hizmetli): En az lise veya dengi okul mezunu olmak. 

Psikolog: Psikoloji lisans bölümünden mezun olmak.

Sosyal Çalışmacı: Sosyal Hizmet veya Sosyal Hizmetler lisans bölümlerinin birinden mezun olmak.

Adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre 4771 sözleşmeli zabıt kâtibi (EK-1/A), 527 sözleşmeli mübaşir (EK-1/B), 27 sözleşmeli şoför (EK-1/C),  99 sözleşmeli teknisyen (EK-1/D) ve 69 sözleşmeli aşçı (EK-1/E) olmak üzere toplam 5493 personel alınacaktır. 

lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2016 yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak, (lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 1 Ocak 1981 ve sonra doğumlu olanlar) KPSS 70 ve daha yukarı puan alanlar başvurabilecektir.

Sözleşmeli zabıt kâtibi pozisyonlarında istihdam edilebilmek için ;  
En az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek.

Sözleşmeli mübaşir pozisyonlarında istihdam edilebilmek için; 
En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Sözleşmeli şoför pozisyonlarında istihdam atanabilmek için; 
En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Hizmetin özelliğine göre en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Sözleşmeli teknisyen pozisyonlarında istihdam edilebilmek için; 
En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

Aşçı pozisyonlarında istihdam edilebilmek için; 
En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmî kurum veya kuruluşların düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak şart. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

www.kamumemuru.com Adalet Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak