Adalet Bakanlığı KPSS Puanıyla Büro Memuru Şoför, Destek Personeli, Sağlık Memuru ve Teknisyen Alıyor

Adalet Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ve Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümlerine göre çeşitli pozisyonlarda personel alımı yapacağını duyurmuştu. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Adalet Bakanlığı KPSS Puanıyla Büro Memuru Şoför, Destek Personeli, Sağlık Memuru ve Teknisyen Alıyor
Adalet Bakanlığı KPSS Puanıyla Büro Memuru Şoför, Destek Personeli, Sağlık Memuru ve Teknisyen Alıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 5145 kez okundu.

Adalet Bakanlığı KPSS Puanıyla Büro Memuru Şoför, Destek Personeli, Sağlık Memuru ve Teknisyen Alıyor
Türkiye geneli çok sayıda şehirde faaliyet gösteren Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz buna göre, Adalet Bakanlığı yayımladığı bir ilan ile farklı eğitim seviyelerinden mezun adaylar arasından çeşitli kadrolarda memur alımı yapacağını duyurmuştu. Bakanlık tarafından yayımlanan memur alım ilanında yer alan dört farklı kadroya dair tüm bilinmesi gerekenleri siz okuyucularımıza aktarıyoruz. Adalet Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ve Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümlerine göre çeşitli pozisyonlarda personel alımı yapacağını duyurmuştu. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.


ALIM YAPILACAK POZİSYONLARA İLİŞKİN DETAYLAR

Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında, Büro Memuru, Şoför, Destek Personeli, Teknisyen ve Sağlık Memuru kadrolarında alım yapılacağı bildirildi. İlan metninde aktarılan kadro detaylarına göre bu pozisyonlara yapılacak alım sayısı ise şu şekilde, 

Adalet Bakanlığı 49 büro personeli, 223 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 185 teknisyen, 266 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı) ve 21 destek personeli (kaloriferci) alımı yapacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz buna göre, Adalet Bakanlığı personel alım ilanına başvuru yapacak adaylara yönelik yayımladığı başvuru koşullarına ilişkin açıklamasında, ilan metninde yer alan ve tüm adayların sağlaması istenilen genel başvuru koşulları ile yine ilan metninde yer alan ve alım yapılacağı açıklanan kadrolara göre belirlenen özel koşulları sağlamayan adayların başvurularının kabul edilmeyeceğini duyurdu. 

Genel koşullar arasında, Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak şartları yer alıyor. Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak, 

KADROLARA GÖRE BELİRLENEN ÖZEL KOŞULLAR İSE ŞU ŞEKİLDE,
Sözleşmeli büro personeli (ceza infaz kurumu kâtipliği) kadrosu için; 
En az lise mezunu olmak ve daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya MEB tarafından verilen bilgisayar sertifikasına sahip olmak ve Uygulama sınavından başarılı olmak. 

Sözleşmeli diğer sağlık personeli (sağlık memuru) kadrosu için; 
Meslek liselerinin hemşirelik, toplum sağlığı veya acil tıp teknisyenliği bölümlerinden ya da bu bölümlerin lisans veya ön lisans programlarından mezun olmak,

Sözleşmeli destek personeli (şoför) kadrosu için; 
En az lise veya dengi okul mezunu olmak, E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17.04.2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak)

Sözleşmeli teknisyen kadrosu için; 
En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, Yerleştirileceği pozisyonun gerektirdiği teknik bilgiye sahip olmak.

Sözleşmeli destek personeli (aşçı ve kaloriferci) kadroları için; 
En az lise veya dengi okul mezunu olmak ve Halk Eğitim Müdürlükleri veya diğer resmî kurum ve kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak.

YAŞ ŞARTI
Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 11/06/2018 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak; Merkezî sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

BAŞVURU DETAYLARI

Adalet Bakanlığı personel alım ilanlarına başvurular 21 Mayıs ile 11 Haziran tarihleri arasında, adalet komisyonu başkanlığına (sınav merkezi) veya herhangi bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığına şahsen yapacaklar.  Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.
DETAYLAR İÇİN: http://www.adalet.gov.tr/

www.kamumemuru.com Adalet Bakanlığ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devlet Kurumlarının Alt Birimlerine KPSS'siz ve 50 KPSS İle Memur ve İşçi Alımı Yapılacak
Devlet Kurumlarının Alt Birimlerine KPSS'siz ve 50 KPSS İle Memur ve İşçi Alımı Yapılacak
Birleşik Arap Emirlikleri'nden 2 Bin 660 Dolar Maaş Türk Personel Alımı Yapılacak
Birleşik Arap Emirlikleri'nden 2 Bin 660 Dolar Maaş Türk Personel Alımı Yapılacak