TYP Kapsamında 8 Şehre 5 Bin Personel Alım Yapılıyor (Kimler Başvuru Yapabilir?)

Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden Toplum Yararına Program kapsamında çok sayıda alım ilanı yayımlandı. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

TYP Kapsamında 8 Şehre 5 Bin Personel Alım Yapılıyor (Kimler Başvuru Yapabilir?)
TYP Kapsamında 8 Şehre 5 Bin Personel Alım Yapılıyor (Kimler Başvuru Yapabilir?) Duran Can Ateş
Bu içerik 29652 kez okundu.

TYP Kapsamında 8 Şehre 5 Bin Personel Alım Yapılıyor (Kimler Başvuru Yapabilir?)
Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden Toplum Yararına Program kapsamında çok sayıda alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan bu personel alım ilanlarında yer alan kadrolar, adaylardan talep edilen başvuru koşulları ve ilana başvuru sürecine dair detayları siz okuyucularımıza haberimizde aktarıyoruz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR
Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden Toplum Yararına Program kapsamında çok sayıda alım ilanı yayımlandı. İşkur aracılığıyla yayımlanan bu personel alım ilanlarında yer alan kadrolar, adaylardan talep edilen başvuru koşulları ve ilana başvuru sürecine dair detayları siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. Başvuru yapacak olan adaylara başarılar dileriz.

ALIM YAPILACAĞI AÇIKLANAN ŞEHİRLER

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan TYP personel alım ilanlarında, 8 farklı şehirde alım yapılacağı açıklandı. Bu şehirler arasında  Antalya, Ordu, Ankara, Uşak, Batman, Sivas, Aydın, Denizli Adıyaman bulunuyor. 

Söz konusu ilanlarda ayrıca bu şehirlerin ilçelerinde de alımlar yapılıyor. 

ALIM YAPILACAĞI AÇIKLANAN KADROLAR

Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Buna göre,  Bilindiği üzere Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanalrı Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanıyor. Yukarıda yer alan şehirlerde yer alan kurumlarca yayımlanan ilanlara göre 5 farklı pozisyonda personel alımı yapılıyor ve bu alımların sayısı 5 binden biraz fazla. 
Alım yapılacak pozisyonlar; Çevre temizliği, MEB çevre düzenlemesi, Ağaçlandırma, Kamusal altyapının yenilenmesi, Park düzenlemeleri. Başvuru yapacak vatandaşlara başarılar dileriz.

TYP İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar, İşkur'un internet sitesinde yer alan başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

TYP PERSONEL ALIM İLANINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

TYP personel alım ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını İşkur Müdürlükleri aracılığıyla şahsen ya da İşkur'un internet sayfasına üye olduktan sonra elektronik olarak yapabilirler.  Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

İşkur üzerinden yayımlanan TYP personel alım ilanlarına ulaşmak için siz ziyaretçilerimize verdiğimiz bağlantıya tıklayın ardından Ara butonuna basın.

TYP İlanlarına ulaşmak için (https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx)

www.kamumemuru.com Türkiye İş Kurumu TYP Toplum Yararına Program

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak