En Az Lise Mezunu 4 Bin 771 (4771) Zabıt Katibi Alımı Yapılıyor! Kimler Başvurabilir?

Adalet Bakanlığı en az lise mezunu 4 bin 771 (4771) zabıt katibi alımı yapıyor. Peki kimler başvuru yapabilir? Zabıt katibi alımı şartlarını sizler için açıklıyoruz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

En Az Lise Mezunu 4 Bin 771 (4771) Zabıt Katibi Alımı Yapılıyor! Kimler Başvurabilir?
En Az Lise Mezunu 4 Bin 771 (4771) Zabıt Katibi Alımı Yapılıyor! Kimler Başvurabilir? Duran Can Ateş
Bu içerik 10488 kez okundu.

En Az Lise Mezunu 4 Bin 771 (4771) Zabıt Katibi Alımı Yapılıyor! Kimler Başvurabilir?

Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, Adalet Bakanlığı en az lise mezunu 4 bin 771 (4771) zabıt katibi alımı yapıyor. Peki kimler başvuru yapabilir? Zabıt katibi alımı şartlarını sizler için açıklıyoruz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

 

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR

 

Türkiye geneli çok sayıda şehirde faaliyet gösteren Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz buna göre, Yıl içerisinde en çok atama yapmakta olan kamu kurumlarından bir tanesi olarak bilinen Adalet Bakanlığı bu sene de ciddi atamalar yapmaya devam etmekte olup erken seçim öncesi 15 bin kişilik ilanı Devlet Personel Başkanlığı sözleşmeli personel alımı bölümü üzerinden kamuoyuna duyurdu. Adalet Bakanlığı en yoğun rağbet gösterilen zabıt katibi kadrosu içinde alım yapacağını duyurdu. Buna göre Adalet Bakanlığı 4 bin 771 (4771) zabıt katibi alımı yapıyor. Peki zabıt katibi alımına kimler başvuru yapabilir, aranan şartlar nelerdir? Başvuru yapacak olan adaylara başarılar dileriz.

 

 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Kamu kurumları veya kamu kuruluşları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak için alımlar gerçekleştirmekte buna göre, Adalet Bakanlığı 4 bin 771 zabıt katibi alımı yapıyor. Peki kimler başvuru yapabilir? Aranan şartlara bakıldığında Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'ye girmiş olup KPSS'den 70 ile üzerinde puan almış olmak, sicili uygun olmak, bilgisayar - daktilo dersini okulda başarı ile geçmiş ya da belgesine sahip olmak, 1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olmak, erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak muaf olmak ya da erteletmiş olmak şartlarının arandığı görülmektedir. Adayların son başvuru tarihi olan 11 Haziran 2018'e kadar kesin kayıtlarını gerçekleştirmesi gerekmekte olup ilan hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen adayların hemen aşağıda yer alan resmi bildiriyi incelemesi gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

 

www.kamumemuru.com KPSS zabıt katibi Adalet Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak