DİB Açıktan 9 Bin 500 Personel Alımı

Diyanet işleri bakanlığı 22 Haziran 2018 tarihinde yayınladı. Toplam 9.500 açıktan personel alımı yapılacağı kamu oyuna duyuruldu. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

DİB Açıktan 9 Bin 500 Personel Alımı
DİB Açıktan 9 Bin 500 Personel Alımı admin
Bu içerik 8484 kez okundu.

DİB Açıktan 9 Bin 500 Personel Alımı

Diyanet işleri bakanlığınca alım yapılacağı doğrultusunda bir açıklama yapılacağı duyurulmuştu ve beklenen açıklamayı Diyanet işleri bakanlığı 22 Haziran 2018 tarihinde yayınladı. Yayınlanan resmi duyuruya göre lise, önlisans ve lisans mezunu toplam 9.500 açıktan personel alımı yapılacağı kamu oyuna duyuruldu. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklama; 

Personel alımları yapan kurum ve kuruluşların ilan detaylarını siz değerli okuyucularımız ile buluşturup ilanlara başvurular yapabilmeniz için sizlere kontak olmaya devam ediyoruz. Buna göre, Başkanlığımıza ait 4-B sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım pozisyonlarında KPSS puan sıralaması esas alınarak yapılacak sınav sonucuna göre toplam 9.500 sözleşmeli personel istihdam edilmesi planlanmaktadır. Başvuru sürecinde başarılar dileriz.

 

BAŞVURULAR HAKKINDA

Başvurularda KPSS puan türlerinden;

Yayınlanan resmi duyuruya göre lise, önlisans ve lisans mezunu toplam 9.500 açıktan personel alımı yapılacak buna göre, Lisans mezunları için KPSSP124, önlisans mezunları için KPSSP123, orta öğretim mezunları için KPSSP122 esas alınacaktır. Sözleşmeli personel alımına ilişkin diğer hususlar Başkanlığımızca daha sonra ilan edilecektir. İlgililere duyurulur. DİB İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRÜLÜĞÜ

Bu açıklama sonrasında resmi başvuru kılavuzunun yayınlanması beklenmektedir. DİB resmi ilanı yayınlandığı anda sitemizden duyurulacaktır. Takipte olacağız. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

 

 

 

www.kamumemuru.com DİB DİB İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRÜLÜĞÜ KPSS Diyanet İşleri Başkanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığı 1527 Başasistan Alımı İçin İlan Yayımladı
Sağlık Bakanlığı 1527 Başasistan Alımı İçin İlan Yayımladı
EN AZ LİSE MEZUNU 2815 SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİ ALIMI İÇİN İLAN YAYINLANDI!
EN AZ LİSE MEZUNU 2815 SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİ ALIMI İÇİN İLAN YAYINLANDI!