İŞKUR 2 Bin 219 Memur Personel Alımı Başvuruları Başladı! Başvuru Ekranı

İŞKUR geçtiğimiz günlerde bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak için ilan yayımlamıştı. Başvuru ekranı bugün açıldı ve adaylar başvurularına başlayabilirler. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

İŞKUR 2 Bin 219 Memur Personel Alımı Başvuruları Başladı! Başvuru Ekranı
İŞKUR 2 Bin 219 Memur Personel Alımı Başvuruları Başladı! Başvuru Ekranı Duran Can Ateş
Bu içerik 21668 kez okundu.

İŞKUR 2 Bin 219 Memur Personel Alımı Başvuruları Başladı! Başvuru Ekranı

Geçtiğimiz ay ve günlerde çeşitli personel alım ilanları kamuya duyuruldu bu ilanlar farklı iş kollarını barındırmakta bizde kamumemuru ekibi olarak siz değerli okurlarımız için yayınlanan bazı iş ilanlarını sizlere duyurmaktayız. İŞKUR geçtiğimiz günlerde bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak için ilan yayımlamıştı. Başvuru ekranı bugün açıldı ve adaylar başvurularına başlayabilirler. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

 

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR

Ülkemizin önde gelen işçi bulma kurumu işkur, çeşitli kurum ve kuruluşar hemen hergün ilanlar yayınlamakta ve personelleri iş yerleri ile buluşturmaktadır. Buna göre, Devlet Personel Başkanlığı ve Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan ilana göre Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı toplamda 2 bin 219 kişilik boş kadro ile farklı pozisyonlarda alım yapacak. Başvuru yapacak adaylar başvurularına bugün itibari ile başlayabilirler. Başvuru ekranı Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) tarafından açıldı ve haberimizin detaylarından bu ayrıntılara ulaşabilirsiniz. Başvuru yapacaklara başarılar.


     style="display:block"
     data-ad-format="fluid"
     data-ad-layout-key="-eq+z+bl-5c-2i"
     data-ad-client="ca-pub-6043105801720191"
     data-ad-slot="9304230609">

 

HANGİ POZİSYONLARA ALIM YAPILACAK?


İŞKUR geçtiğimiz günlerde bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak için ilan yayımlamıştı. Türkiye genelinde çeşitli pozisyonlarda alımlar hız kesmeden devam etmekte, Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) bünyesine toplamda 2 bin 219 kişilik kadro ile memur personel alımı yapacak. Buna göre Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) Türkiye genelinde, 1078 Sözleşmeli Büro Personeli ve 1141 İş ve Meslek Danışmanı ( İDM ) alımı yapacak.

 

HANGİ ŞARTLAR ARANIYOR?

İŞKUR personel alımları için ilanlar yayınlamaya devam etmekte, kamumemuru ekibi olarak siz değerli okurlarımıza bu ilanları ve detaylarını sizlere ulaştırmaktayız buna göre, Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) adaylardan genel ve özel nitelikler aranacak. Bu şartları taşıyan adayların başvuruları kabul edilecektir. Buna göre adaylardan genel olarak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Güvenlik ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Hala 657 sayılı Devlet memurları kanununa göre çalışıyor olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak şartları aranacaktır. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

 

 

ÖZEL ŞARTLAR:

 

İş Ve Meslek Danışmanı ( İDM ) :

Personel alımları yapan kurum ve kuruluşlar hız kesmeden alım yapmaya devam etmekte, Türkiye İş Kurumu İş ve Meslek Danışmanı pozisyonuna başvuru yapacak adaylardan, lisans mezunu olmak, Son başvuru tarihinde, belge tesliminde ve hizmet sözleşmesi imzalanması sırasında geçerli İş ve Meslek Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak, Halen Kurumda İDM olarak çalışmıyor olmaları gereklidir.  Ayrıca yapılacak olan İDM sınavına kadro sayısının 3 katı kadar aday değerlendirilip Sözlü sınava çağırılacaklardır.

 

Büro Personeli

Adayların büro personeli alım ilanına başvuru yapabilmeleri için, Önlisans veya lisans mezunu olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Halen 657 sayılı devlet memurları kanunun 4/B maddesinde göre Büro personeli olarak çaışmıyor olmak, 31 Mart 2016 tarihi ve öncesinde bir lisans programından mezun olduğu halde önlisans düzeyinde başvuranlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Bunların atamaları yapılmış ise iptal edilecek ve kendilerine bir bedel ödenmiş ise yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir. Ayrıca adaylar 10 birim için tercih yapabilme haklarına sahiptir.

 

BAŞVURULAR BAŞLADI! BAŞVUU EKRANI:

Adaylar başvurularına bugün ( 25 Haziran 2018 ) tarihi itibari ile başlayabilriler .Buna göre adaylar başvurularını en geç 04 Temmuz 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Başvurular elektronik ortamda İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Başvuru ekranına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

(https://esube.iskur.gov.tr/Ortak/Basvuru.aspx)

 

Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

 

 

www.kamumemuru.com İŞKUR ÖSYM İDM Türkiye İş Kurumu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak