İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam Aday Alımı (Kamu Personeli Alımı)

100 Kamu Personel Alım ilanı 27 Haziran 2018 de yayınladı.Başvurular 5 Temmuz 2018 de başlayacak olup 12 Temmuz 2018 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam Aday Alımı (Kamu Personeli Alımı)
İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam Aday Alımı (Kamu Personeli Alımı) Duran Can Ateş
Bu içerik 3465 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam Aday Alımı (Kamu Personeli Alımı)

Geçtiğimiz günlerde yapılan seçim sonrasında kurumlar eksik kadrolarını tamamlamak için ilanlar yayımlayıp alımlar gerçekleştirecek. Personel açığı olan İçişleri Bakanlığına 100 Kamu Personel Alım ilanı 27 Haziran 2018 de yayınladı. Alınacak Personel sayısı 100 kişi olarak açıklandı. Başvurular 5 Temmuz 2018 de başlayacak olup 12 Temmuz 2018 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

 

 

PERSONEL ALIMLARINA İLİŞKİN DETAYLAR

Türkiye genelinde çeşitli pozisyonlarda alımlar hız kesmeden devam etmekte, Personel açığı olan İçişleri Bakanlığı T.C. İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfına 100 (yüz) kaymakam adayı alımı yapılacak. Adaylar başvurularını, 5 ile 12 Temmuz 2018 tarihleri arasında herhangi bir ÖSYM başvuru merkezinden veya İnternet adresinden yapacaklar ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. Sınava girecek adaylar ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM adına 180,00 TL sınav ücreti yatıracaklardır. Alımlarda başarılar dileriz.

 

BAŞVURULARDA İSTENİLECEK BELGELER NELERDİR?

Başvuru yapacak adayların dikkatine başvuru sürecinde istenilen belgeler şu şekildedir; Başvuru formu (fotoğraflı) ve detaylı özgeçmiş yazısı, Okul diploması veya okul çıkış belgesinin aslı veya noter onaylı sureti, Eğitimini yurt dışında tamamlamış olanların diploma denklik belgesinin onaylı örneği, Son üç ay içinde alınmış Adli Sicil Belgesi ve Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge olması gerek. Adaylara ÖSYM tarafından, adayların hangi bina ve salonda sınava gireceklerini, sınav tarihini ve saatini gösteren Sınava Giriş Belgesi düzenlenecektir. Başvuru koşullarına uymadığı halde başvurusunu yapan adayların başvuruları iptal edilecek ve Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecektir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

 

 

BAŞVURULAR İÇİN ARANAN ŞARTLAR

Başvuru yapacak adayların dikkkat etmesi gerekenler, Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olmak. 1700 sayılı Dahiliye Memurları Kanunu’nun 2 ve 2/A ile 657 sayılı DMK’nın 48/A maddelerinde yer alan şartlara haiz olmak. 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1983 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar). Askerlikle ilişiği bulunmamak, askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmalı.

 

SINAVDAN ÖNCE YAPILACAKLAR

İçişleri Bakanlığına 100 Kamu Personel Alım ilanı 27 Haziran 2018 de yayınladı buna göre, Adaylar sınava, sınavın yapılacağı hafta içerisinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi girerek edinecekleri Sınava Giriş Belgesi ve Nüfus Cüzdanı/T.C. Kimlik Kartı veya süresi geçerli pasaportu ile kabul edilecektir.Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan (TC Kimlik numarası elle veya daktilo ile sonradan yazılmış veya ilave edilmiş olmamalıdır.) nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaportlar kabul edilmeyecektir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

 

İçişleri Bakanlığı 100 Kamu Personel Alımı kılavuzu için (https://www.icisleri.gov.tr/kurumlar/icisleri.gov.tr/personel-genel-mud/2018_kay_aday/2018_kay_aday.pdf)

 

www.kamumemuru.com ÖSYM İçişleri Bakanlığına

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak