DPB TÜBİTAK 91 Kamu Personeli Alımı İçin İlan Yayınladı

Devlet Personel Başkanlığı 29 Haziran 2018 de yayınladığı ilan ile TÜBİTAK Bilgem’e 91 kamu personeli alacağını ilan etti. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

DPB TÜBİTAK 91 Kamu Personeli Alımı İçin İlan Yayınladı
DPB TÜBİTAK 91 Kamu Personeli Alımı İçin İlan Yayınladı Duran Can Ateş
Bu içerik 9148 kez okundu.

DPB TÜBİTAK 91 Kamu Personeli Alımı İçin İlan Yayınladı

Personel alımları için çeşitli kurum ve kuruluşlar ilanlar yayınlamakta yayınlanan ilanlar ile personel açığı giderilmesini hedefleyen kurumlar istihdam sağlamak ve nitelikli personel alımı için ilanlar yayınlamakta buna göre, Devlet Personel Başkanlığı 29 Haziran 2018 de yayınladığı ilan ile TÜBİTAK Bilgem’e 91 kamu personeli alacağını ilan etti. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

 

 

 ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR

 

Ülke genelinde personel alımları yapılmakta bunların büyük çoğunluğu devlete bağlı kurumlar olurken özel sektörde de personel alımları olmakta. Buna göre, DPB TÜBİTAK 91 kamu personel alımı ilanı yayınlandı. Başvurular en geç 20 Temmuz 2018 tarihi saat 18:00’a kadar yapılması gerekmektedir. Eksik bilgi veya belge bulunan başvurular değerlendirmeye alınmayacak ve bu kişiler mülakata çağIrılmayacaktır. Mülakat tarihi ve yeri daha sonra duyurulacaktır. Başvuru sürecinde başarılar.

ALIM YAPILACAK BÖLÜMLER

Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Matematik, Matematik Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş olanlar ilana başvurabilecekler.

 

BAŞVURU DETAYLARINA İLİŞKİN BİLGİLER

Ülkemizde 81 İlde işsizliği önlemek ve işverenleri personel konusunda istihdamları doğru şekilde yapmak için sürekli personel alım ilanları yayınlanıyor. İlanda KPSS şartı bulunmamaktadır. Ağırlıklı lisans mezuniyet not ortalaması 4’lük sistemde en az 2,50 olmak (100’lük sistemdeki notlar, Yükseköğrenim Kurulunun yayınlamış olduğu “4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları Tablosu” esas alınarak 4’lük sisteme dönüştürülecektir). İngilizce yeterliliğini ilan metninde yer alan sınavlardan birinden alınan puanla kanıtlamış olmak şart. Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İşyerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. Başvuru sürecinde başarılar dileriz.

 

BAŞVURULAR İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

İlana başvuruda bulunmak için "www.bilgem.tubitak.gov.tr" adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

 

TÜBİTAK 91 kamu personel alımı için : (http://bilgem.tubitak.gov.tr/tr/content/tubitak_kariyer)

 

www.kamumemuru.com TÜBİTAK KPSS DPB TÜBİTAK Devlet Personel Başkanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak