944 Memur Atama Tercihleri Devam Ediyor

Memur olmak isteyenlerin merakla beklediği 2018/1 KPSS tercih kılavuzu yayınlandı ve toplamda 944 kadro tahsis edildi. Zira toplam alınacak personel sayısı 1000’e dahi ulaşmadı. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

944 Memur Atama Tercihleri Devam Ediyor
944 Memur Atama Tercihleri Devam Ediyor Duran Can Ateş
Bu içerik 7041 kez okundu.

944 Memur Atama Tercihleri Devam Ediyor

Devlete bağlı kurumlar ve özel sektörde faaliyet gösteren firmalar işçi ve personel alımlarına devam ediyorlar buna göre, Memur olmak isteyenlerin merakla beklediği 2018/1 KPSS tercih kılavuzu yayınlandı ve toplamda 944 kadro tahsis edildi. Memur olmak isteyenler için büyük bir önem taşıyan 2018/1 merkezi atama tercih kılavuzu yayınlandı. Ancak kılavuzda yer alan kadrolar hayal kırıklığına uğrattı. Zira toplam alınacak personel sayısı 1000’e dahi ulaşmadı. Verdiğimiz kadrolar en az açıklananlar Tüm eğitim seviyelerinden toplam 944 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

 

 ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR

2018/1 KPSS tercih kılavuzu yayınlandı ve toplamda 944 kadro tahsis edildi. Memur olmak isteyenler için büyük fırsat buna göre, Kılavuzda ortaöğretim mezunu kişiler için 55 kadro tahsis edilirken ön lisans mezunları için 367 kadro ayrıldı. Lisans mezunları için ise 522 kadro tahsis edildi. İlan edilen kontenjanlar için gerekli olan nitelik kodları ve bunun yanı sıra çalışılacak iller de ayrıca belirtildi. Ortaöğretim mezunlarının başvuru yapabileceği kadrolar arasında teknisyen, şoför, hizmetli ve kaloriferci gibi meslekler yer almaktadır. Ön lisans mezunları ise anbar memuru, şoför, memur, bilgisayar işletmeni, programcı, koruma ve güvenlik görevlisi, VHKİ, tekniker, sağlık teknikeri, aşçı, orman muhafaza memuru gibi kadrolara başvuru yapabileceklerdir. Başvuru yapacaklara başarılar.

 

 

BAŞVURU DETAYLARI

 

Ülkemizde işsizliği önlemek ve işverenleri personel konusunda istihdamları doğru şekilde yapmak için sürekli personel alım ilanları yayınlanmakta, Lisans mezunu olan adaylar ise antrenör, mühendis, bilgisayar işletmeni, sekreter, bilgisayar işletmeni, kütüphaneci, mimar, psikolog, apron memuru, avukat, veteriner, çocuk gelişimcisi, hemşire gibi kadrolara başvuru yapabileceklerdir. 2018/1 tercih kılavuzu ile son derece az sayıda kadronun yayınlanması memur adaylarında hayal kırıklığına yol açtı. 26 Haziran tarihinden itibaren başlayan başvurular için adaylar kara kara düşünmeye başladı. İnternetten tercih gönderme işlemleri 5 Temmuz 2018 gecesi, saat 23.59’da sona erecektir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Başvuru (http://www.osym.gov.tr/TR,15132/kpss-20181-bazi-kamu-kurum-ve-kuruluslarinin-kadro-ve-pozisyonlarina-yerlestirme--icin-tercih-kilavuzu-ve-tablolar.html)

 

www.kamumemuru.com Memur KPSS

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devlet Kurumlarının Alt Birimlerine KPSS'siz ve 50 KPSS İle Memur ve İşçi Alımı Yapılacak
Devlet Kurumlarının Alt Birimlerine KPSS'siz ve 50 KPSS İle Memur ve İşçi Alımı Yapılacak
Birleşik Arap Emirlikleri'nden 2 Bin 660 Dolar Maaş Türk Personel Alımı Yapılacak
Birleşik Arap Emirlikleri'nden 2 Bin 660 Dolar Maaş Türk Personel Alımı Yapılacak