İKM (Gardiyan) Nasıl Olunur?

Adalet Bakanlığı bünyesinde cezaevlerinde görev yapan infaz koruma memuru denilen devlet memurlarıdır. Ceza infaz kurumları, denetimli serbestlik büroları ve bazen de adliyelerde görev yapabilirler. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

İKM (Gardiyan) Nasıl Olunur?
İKM (Gardiyan) Nasıl Olunur? Duran Can Ateş
Bu içerik 2732 kez okundu.

İKM (Gardiyan) Nasıl Olunur?

Temmuz ayının girmesi ile birlikte çeşitli kamu kurumuve özel sektör firmaları çeşitli alımlar gerçekleştirmekte peki alım yapılacak pozisyonlar için neler yapılmalı buna göre, Halk arasında gardiyan olarak bilinen kişiler, Adalet Bakanlığı bünyesinde cezaevlerinde görev yapan infaz koruma memuru denilen devlet memurlarıdır. Ceza infaz kurumları, denetimli serbestlik büroları ve bazen de adliyelerde görev yapabilirler. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

 

 

İKM (Gardiyan) Nasıl Olunur? İLİŞKİN DETAYLAR

 

Tükiye’ nin hemen her yerinde bulunan ceza evlerine gardiyan alımları yapılmakta buna göre, İKM Olma Şartları; İKM alımları Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanlar sonrasında alınır. Hemen her sene ihtiyaca göre alım yapılır. KPSS 70 puan barajını aşanlar başvuru yapabilirler. En az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilir. Adaylar arasında hukuk fakültesi, Adalet MYO, adalet önlisans mezunlarına öncelik tanınır. KPSS puanına göre sıralanan adaylar arasında kontenjanın 3 katı kadarı mülakata alınır. Adalet bakanlığı tarafından yayınlana ilan ile öngörülen süreç takip edilir. İlanda yer alırsa uygulamalı sınav da yapılabilir. Gardiyan olacak adaylara başarılar.

 

BAŞVURULAR HAKKINDA BİLGİ

 

Ülkemizin işsizlik problemini gidermek ve istihdam sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmakta buna göre, İKM olmak için erkek adaylarda 170 cm ve kadın adaylarda 160 cm boy şartı sağlanmalıdır. Boy ve kilo arasındaki orantı sağlanmalıdır. Adaylar 18 yaşını doldurmuş, 30 yaşını doldurmamış olmalıdır. 657 sayılı DMK’ya göre memuriyete engel bir durumu olmamalıdır. İKM Başvuruları; Adalet bakanlığı tarafından ilan yayınlanmışsa şartları sağlayan adaylar adliyelerde bulunan adalet komisyonu başkanlıklarına yapılır. Sınav sonucuna göre sıralamaya giren adayların mülakatını bu komisyonlar yapar. Mülakattan başarılı olan adaylar boy ve kilo ölçümüne alınır. Bu aşamadan da geçen adaylar, güvenlik soruşturmasından da geçerse nihai listeye girer ve göreve başlayabilirler. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

www.kamumemuru.com DMK İKM Adalet Bakanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak