JGK 2375 Askeri Personel Alımı

Kamu kurum, kuruluş ve özel sektör firmaları alımlar yapmak üzere KPSS’siz ve KPSS’li kamu personel alımları yayınlandı

JGK 2375 Askeri Personel Alımı
JGK 2375 Askeri Personel Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 27257 kez okundu.

Genel Komutanlığı tarafından yayınlanan ilanda Askeri Personel alımı 2375 yapılacaktır. Başvurular 13 Temmuz 2018 ile 30 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 
 
ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR 
 
Çok sayıda özel sektör firması ile kamu kurumu personel alım ilanları yayınlamakta buna göre, Milli Savunma Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığına 2375 askeri personel olarak Sözleşmeli uzman erbaş alımı gerçekleştiriyor. Jandarma Genel Komutanlığının sözleşmeli Askeri Personel ihtiyacının karşılanması amacıyla personel alımı yapıyor. Başvurular 13 Temmuz 2018 de başlayıp 30 Temmuz 2018 de sona erecektir. KPSS istenmemektedir. Başvuru yapacak adaylara başarılar. 
 
BAŞVURU KOŞUL DETAYLARI 
Ülkemizin işsizlik problemini gidermek ve istihdam sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmakta buna göre, Askeri Personel alımında en az 8 yıllık Orta öğretim (lise, önlisans ve lisans mezunlarıda başvuru yapabilir) mezunu olmaları gerekmektedir. Uzman Erbaş için bazı şartlar şöyle: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak. Askerlik hizmetini yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak. Güvenlik soruşturması olumlu olması gerekmektedir. Yaş şartı olarak ilk başvuru yapacaklar için 27 yaşını bitirmemiş olması ve halen sözleşmeli erbaş ve erlerden ise 29 yaşını bitirmemiş olması istenmektedir. Boy şartı olarak 1,64 cm den kısa 2,10 dan uzun olmamaları gerekmektedir.  Boy-Kilo Tablosunda oranları belirtilen değerler içerisinde bulunmak. Başvuru sürecinde başarılar dileriz. 
 
BAŞVURULAR NASIL YAPILIR 
Kamuya çok sayıda memur personel alımı yapılacağı geçtiğimiz haftalarda yaptığımız ilan haberleri ile  belirtilmişti. Yayımlanan ilanlara göre çeşitli alımlar yapılacak buna göre, Başvuracak adaylar genel ağ (İnternet) üzerinden yapılacak başvurular ön başvuru niteliğinde olup, adaylar bu başvuruya istinaden sınavlara planlanacaktır. Adayların asıl başvuru işlemleri ise “seçim aşaması işlemleri için geldiklerinde” yapılacaktır. Ayrıca Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle askeri okullar ile Jandarma ve Sahil Güvenlik eğitim kurumlarından ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak, Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak, Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak ve Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olması gerekmektedir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi‟ne e-Devlet kapısı üzerinden yapılacaktır. E-devlet sistemine e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 
Jandarma Genel Komutanlığı 2018 yılı 2375 Askeri Personel Alımı için (http://www.jandarma.gov.tr/)

jgk jgk personel alımı askeri personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak