1235 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor! Başvuru Şartları

Devlet Personel Başkanlığı ve kendi internet siteleri üzerinden ilan yayımlayan kamu kurum ve kuruluşları tarafından kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu yayımlanan ilanlarda ise adaylardan talep edilen genel başvuru şartları ve özel başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

1235 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor! Başvuru Şartları
1235 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor! Başvuru Şartları Duran Can Ateş
Bu içerik 2580 kez okundu.

1235 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor! Başvuru Şartları 

Kamumemuru olarak hafta içinde çeşitli personel alımlarının ilanlarını siz değerli okurlarımıza ulaştırdık. Kamu kurumları ve çeşitli kuruluşlar personel alımları gerçekleştirmekte buna göre, Devlet Personel Başkanlığı ve kendi internet siteleri üzerinden ilan yayımlayan kamu kurum ve kuruluşları tarafından kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu yayımlanan ilanlarda ise adaylardan talep edilen genel başvuru şartları ve özel başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR 

1235 KAMU PERSONELİ ALIMI YAPILACAĞI DUYURULDU 

Ülke genelinde personel alımları yapılmakta bunların büyük çoğunluğu devlete bağlı kurumlar olurken özel sektörde de personel alımları olmakta. Buna göre, Yayımlanan ilanlarla beraber 1235 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. İlanlar hakkında merak edilen; başvuru şartları, başvuru tarihleri, başvurularda talep edilen belgelerle alakalı olarak merak edilen tüm detaylar sitemizde. Peki hangi kurumlara kamu personeli alımı yapılıyor? Ayrıca yayımlanan ilanlarda ise başvuru şartlarına haiz olan adayların başvuru yapması gerektiği belirtildi. İşte detaylar. Başvuru sürecinde başarılar. 

 

MALİYE BAKANLIĞI 1000 GUY ALIMI YAPIYOR 

Ülkemizde 81 İlde işsizliği önlemek ve işverenleri personel konusunda istihdamları doğru şekilde yapmak için sürekli personel alım ilanları yayınlanıyor. İlanda Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanla beraber 1000 Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapılacağı ifade edildi. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

 

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI 

Yayımlanan ilanda adaylardan talep edilen genel başvuru şartları ise; 

1- En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak. 

2- Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranların; il bazında toplam kadro sayısının 5 (beş) katından fazla olması halinde, tercih ettikleri il dikkate alınarak KPSS (A) P48 türünden en yüksek puan almış olan adaydan başlamak üzere 5 (beş) katı aday giriş sınavına çağrılacaktır. KPSS (A) P48 türünden eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde ise bu adayların tümü sınava çağrılacaktır. 

3- 57 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, 01.01.2018 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1983 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak), Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak olarak belirtildi. Başvuru sürecinde başarılar. 

 

BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERECEK? 

Personel alımları için çeşitli kurum ve kuruluşlar ilanlar yayınlamakta yayınlanan ilanlar ile personel açığı giderilmesini hedefleyen kurumlar istihdam sağlamak ve nitelikli personel alımı için ilanlar yayınlamakta buna göre, Başvurular  3 Temmuz 2018 tarihinde başladı ve adayların başvurularını 26 Temmuz 2018 tarihine kadar; http://sinav.gib.gov.tr adresindeki Online Sınav Sistemi kayıt olmak ve sistemde yer alan sınav başvuru formunun elektronik olarak yapmaları gerektiği ifade edildi. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

 

YÜKSEK SEÇİM KURULU 175 KAMU PERSONELİ ALIMI YAPIYOR 

Devlet Personel Başkanlığı ve kendi internet siteleri üzerinden ilan yayımlayan kamu kurum ve kuruluşları tarafından kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. YSK tarafından yayımlanan ilanla beraber 175 kamu personeli alımı gerçekleştirileceğine yer verildi. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI 

Yayımlanan ilanda adaylardan talep edilen genel başvuru şartları ise; 

 
 

"657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen şartları taşımak, Yazılı giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını bitirmemiş olmak, (Doğum tarihi 01/01/1983 ve daha sonra olanlar) Hukuk fakültesi veya siyasal bilgiler, idari bilimler, iktisat ve maliye alanlarında en az dört yıllık yükseköğretim yapmış ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak olarak belirtildi. Başvuru sürecinde başarılar. 

 

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK? 

YSK tarafından yayımlanan ilanda ise alım yapılacak olan adayların başvurularını 26 Temmuz 2018 tarihinde yapmaya başlayacaklar ve 2 Ağustos 2018 tarihinde sona erecek. Başvurular ÖSYM Başvuru Merkezleri (Tüm il/ilçe ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri) aracılığıyla yapılacak. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

 

SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞI 60 KAMU PERSONELİ ALIMI YAPIYOR 

Kurumlar personel alımlarında KPSS'li ve KPSS'siz olarak alım ilanları yayımlanmakta yayımlanan bu ilanlarca personel eksikliğini gidermeyi amaçlamaktalar buna göre, Savunma Sanayii tarafından yayımlanan ilanda her farklı kadro için özel başvuru şartları talep ediliyor. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR 

Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Buna göre, Proje Mühendisi Pozisyonu için talep edilen koşullar; Üniversitelerin Tablo 1’de belirtilen öğrenim bölümlerinden lisans düzeyinde veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları,  2017 veya 2018 KPSS'den en az 70 almış olmak, YDS'den en az 70 almış olmak.  

 

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI 

Proje Asistanı için; Üniversitelerin Tablo 2’de belirtilen öğrenim bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurtiçindeki veya yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden birinden mezun olmaları, 2017 veya 2018 KPSS'den en az 65 almış olmak ve YDS'den en az 60 olmak.  

Yönetici Asistanı için; Üniversitelerin Tablo 3’te belirtilen öğrenim bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurtiçindeki veya yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden birinden mezun olmaları, 2017 veya 2018 KPSS'den en az 60 almış olmak ve YDS'den en az 50 almış olmak olarak ifade edildi. Başvuru sürecinde başarılar. 

 

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK? 

Yayımlanan Savunma Sanayii Müsteşarlığı kamu personeli alım ilanına başvurular; 3 - 18 Eylül tarihleri arasında Müsteşarlığın internet adresi üzerinde yer alan sınav başvuru formumun doldurulması ve istenilen evrakların sisteme yüklenmesi usulüyle yapılabilecek. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

1000 GUY ALIMI  

YSK 175 KAMU PERSONELİ ALIMI 

SAVUNMA SANAYİİ 60 KAMU PERSONELİ ALIMI 

http://sinav.gib.gov.tr 

www.kamumemuru.com KPSS YDS ÖSYM YSK Devlet Personel Başkanlığı Maliye Bakanlığı Gelir Uzman Yardımcısı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak