55, 60 ve 70 KPSS Puanıyla 113 Kamu Personeli Alım Ilanına Başvuru Yapabilirsiniz

Devlet kurumları tarafından yayımlanan ve farklı KPSS puanları ile başvuru yapan kurumların personel alım ilanlarını haberimizde derledik. Bu kapsamda söz konusu ilanlarda yer alan kadrolar ve adaylardan talep edilen koşulları haberimizde aktarıyoruz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

55, 60 ve 70 KPSS Puanıyla 113 Kamu Personeli Alım Ilanına Başvuru Yapabilirsiniz
55, 60 ve 70 KPSS Puanıyla 113 Kamu Personeli Alım Ilanına Başvuru Yapabilirsiniz Duran Can Ateş
Bu içerik 7930 kez okundu.

55, 60 ve 70 KPSS Puanıyla 113 Kamu Personeli Alım Ilanına Başvuru Yapabilirsiniz 

  

Türkiye geneli çok sayıda şehirde faaliyet gösteren Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz bunun yanında Devlet kurumları tarafından yayımlanan ve farklı KPSS puanları ile başvuru yapan kurumların personel alım ilanlarını haberimizde derledik. Bu kapsamda söz konusu ilanlarda yer alan kadrolar ve adaylardan talep edilen koşulları haberimizde aktarıyoruz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.  

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR  

Ülkemizde işsizliği önlemek ve işverenleri personel konusunda istihdamları doğru şekilde yapmak için sürekli personel alım ilanları yayınlanmakta buna göre, kamu kurum ve kuruluşları personel alım ilanlarını Devlet Personel Başkanlığı ya da Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladıkları ilanlar ile adaylara duyuruyorlar. Bu kapsamda personel alımı için ilan yayımlayan ve başvuru süreci devam eden ilanlara dair detayları sizlere aktarıyoruz. Bu haberimizde de siz ziyaretçilerimize 50, 55, 60 ve 70 KPSS tan puanları ile başvuru yapabileceğiniz ilanları derledik. Başvuru sürecinde başarılar. 

  

ALIM YAPAN KURUMLAR VE KADRO DETAYLARI  

  

Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, KPSS puan sıralaması esasına göre memur alımı yapacağını açıklayan kurumlar arasında, Emniyet Genel Müdürlüğü (KPSS'ye girmiş olmak yeterli), Çardaklı Belediyesi (55 KPSS puan şartıyla), Zeytinburnu Belediyesi (60 KPSS puan şartıyla), Savunma Sanayi Müsteşarlığı (60, 65, 70 KPSS puan şartıyla) ve Tarım Kredi Kooperatifleri (70 KPSS şartıyla) personel alımı yapacaklarını duyurdular. Ek olarak belirtecek olur isek, 

 

BAŞVURU KOŞULLARI  

  

Personel alımları gerçekleştiren kurumlar ilanlar yayınlamakta, yayınlanan ilanlar ile pesonel istihdamı sağlamak ve işsizliği önlemek gibi amaçlar edinen kurumlar çeşitli personel alımları gerçekleştirmekte, buna göre Yukarıda siz okuyucularımıza aktardığımız kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adayların dikkat etmeleri gereken noktalar bulunuyor. Adayların öncelikle her kurum tarafından ayrı ayrı yayımlanan tüm özel şartları sağlamaları gerekiyor. Adaylar ayrıca memur alımlarında tüm adaylardan talep edilen genel koşullara da haiz olmalılar. Buna göre; 

  

Tüm bu genel ve özel koşulları ana başlıklarıyla siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, askerlik hizmetini yapmış olmak, tecilli veya muaf bulunmak, görevini yapmaya engel olabilecek akıl sağlığı sorunu bulunmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak. Affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlardan, Anayasal düzene ve bu düzenin işletişine karşı suçlardan mahrum olmamak. ilan metinlerinde yer alan kadrolar için belirlenmiş eğitim seviyesinden mezun olmak ve kurumlar tarafından alım yapılacak kadroya göre belirlenmiş özel şartları karşılamak. Kurumlar tarafından KPSS şartı bulunuyorsa bu şartı sağlamak. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.  

 

www.kamumemuru.com KPSS Devlet Personel Başkanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak