Devlet Kurumları 1421 Memur Personel Alımı Yapıyorlar! Başvuru Şartları

Devletimizde bizlere hizmet vermekte olan birçok kamu kurumu veya kamu kuruluşu bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için toplamda 1421 kişilik boş kadro ile memur ve personel alımı yapmaktadır. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Devlet Kurumları 1421 Memur Personel Alımı Yapıyorlar! Başvuru Şartları
Devlet Kurumları 1421 Memur Personel Alımı Yapıyorlar! Başvuru Şartları Duran Can Ateş
Bu içerik 12714 kez okundu.

Devlet Kurumları 1421 Memur Personel Alımı Yapıyorlar! Başvuru Şartları 

 

Kurumların personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Buna göre, Yeni yayınlanan ilana göre, Devletimizde bizlere hizmet vermekte olan birçok kamu kurumu veya kamu kuruluşu bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için toplamda 1421 kişilik boş kadro ile memur ve personel alımı yapmaktadır. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.   

 

İLANLARA İLİŞKİN DETAYLAR   

Ülkemizin işsizlik problemini gidermek ve istihdam sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmakta buna göre, Geçtiğimiz günlerde Devlet kurumları personel alımı yapıyorlar. Yayımlanan ilanlara göre farklı devlet kurumları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak için farklı pozisyonlarda alım yapmaktadırlar. Buna göre söz konusu ilanlar Devlet Personel Başkanlığı sitesi üzerinde yayımlanmakta ve adaylar başvuru şartlarını taşımaları durumunda başvurularını gerçekleştirmektedirler. İlanlara başvurularda başarılar dileriz.   

 

HANGİ KURUMLAR MEMUR ALIYOR? 

Devlet Kurumları toplamda 1421 memur alımı yapmaktadır. Yayımlanan ilanlara göre kamuya memur alımı yapan kurumlar arasında, Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, TÜBİTAK, çeşitli Üniversiteler, Çeşitli Belediyeler, ÖSYM, YÖK, Savunma Sanayii Müsteşarlığı gibi devlet kurumları bulunmaktadır. 

 

ADAYLARDAN ARANAN BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR? 

Kamuya çok sayıda memur personel alımı yapılacağı geçtiğimiz haftalarda yaptığımız ilan haberleri ile  belirtilmişti. Yayımlanan ilanlara göre, Adayların memur alımı ve personel alımı ilanlarına başvuru yapabilmeleri için bazı genel ve özel nitelikleri taşımları gerekmektedir. Buna göre adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet Memurları kanununa göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gibi nitelikler aranır. 

Türkiye geneli çok sayıda şehirde faaliyet gösteren Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz buna göre, Özel olarak ise, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden puan almış olmak, Sınav tarihi itibari ile 27, 30 veya 35 yaşlarını doldurmamış olmak, Eğitimini kurumun belirttiği bölümden tamamlamak gibi nitelikler aranmaktadır. Bu doğrultuda devlet kurumları, Sözleşmeli Personel, Memur, personel, Engelli Personel, Eski hükümlü, Zabıta Memuru, Askeri Personel, Terörle Mücadelede yaralanan gibi statülerde alım yapmaktadırlar. Başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz.  

 

1421 MEMUR PERSONEL ALINIYOR! 

Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, Adaylar söz konusu olan ilanlara başvuru yapabilmeleri için belirtilen başvuru tarihleri ve başvuru yöntemi içerisinde başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre alım yapan ilanlara aşağıdaki bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.  

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlar ulaşmak için:  (http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/Ilan_Menu.aspx?ID=0&lb=%27T%C3%BCm%20%C4%B0lanlar%27) 

 

www.kamumemuru.com Devlet Personel Başkanlığı ÖSYM Dışişleri Bakanlığı Milli Savunma Bakanlığı TÜBİTAK YÖK Savunma Sanayii Müsteşarlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak