Devlet Kurumları 1421 Memur Personel Alımı Yapıyorlar! Başvuru Şartları

Devletimizde bizlere hizmet vermekte olan bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşu bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için toplamda 1421 kişilik boş kadro ile memur ve personel alımı yapmaktadır. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Devlet Kurumları 1421 Memur Personel Alımı Yapıyorlar! Başvuru Şartları
Devlet Kurumları 1421 Memur Personel Alımı Yapıyorlar! Başvuru Şartları Duran Can Ateş
Bu içerik 22468 kez okundu.

Devlet Kurumları 1421 Memur Personel Alımı Yapıyorlar! Başvuru Şartları 

Ülkemizin işsizlik problemini gidermek ve istihdam sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmakta buna göre, Yayımlanan ilanlar kapsamında Devletimizde bizlere hizmet vermekte olan bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşu bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için toplamda 1421 kişilik boş kadro ile memur ve personel alımı yapmaktadır. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

İLANLARA İLİŞKİN DETAYLAR 

Kamuya çok sayıda memur personel alımı yapılacağı geçtiğimiz haftalarda yaptığımız ilan haberleri ile  belirtilmişti. Yayımlanan ilanlara göre çeşitli alımlar yapılacak buna göre Devlet kurumları personel alımı yapıyorlar. Yayımlanan ilanlara göre farklı devlet kurumları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak için farklı pozisyonlarda alım yapmaktadırlar. Buna göre söz konusu ilanlar Devlet Personel Başkanlığı sitesi üzerinde yayımlanmakta ve adaylar başvuru şartlarını taşımaları durumunda başvurularını gerçekleştirmektedirler.  Başvuru sürecinde başarılar... 

 

HANGİ KURUMLAR MEMUR ALIYOR? 

Devlet Kurumları toplamda 1421 memur alımı yapmaktadır. Yayımlanan ilanlara göre kamuya memur alımı yapan kurumlar arasında, Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, TÜBİTAK, çeşitli Üniversiteler, Çeşitli Belediyeler, ÖSYM, YÖK, Savunma Sanayii Müsteşarlığı gibi devlet kurumları bulunmaktadır. 

 

ADAYLARDAN ARANAN BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR? 

Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, Adayların memur alımı ve personel alımı ilanlarına başvuru yapabilmeleri için bazı genel ve özel nitelikleri taşımları gerekmektedir. Buna göre adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet Memurları kanununa göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gibi nitelikler aranır. 

Kurumlar personel alımları yaparken bazı koşullar ve şartlar sunmakta buna göre, Özel olarak ise, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden puan almış olmak, Sınav tarihi itibari ile 27, 30 veya 35 yaşlarını doldurmamış olmak, Eğitimini kurumun belirttiği bölümden tamamlamak gibi nitelikler aranmaktadır.  

Kamu kurum ve kuruluşları bünyelerindeki memur personel açıklarını gidermek ve istihdam sağlamak  amaçlı farklı pozisyon ve niteliklerde memur personel alımı yapmaya devam etmektedir. Bu doğrultuda devlet kurumları, Sözleşmeli Personel, Memur, personel, Engelli Personel, Eski hükümlü, Zabıta Memuru, Askeri Personel, Terörle Mücadelede yaralanan gibi statülerde alım yapmaktadırlar.  Başvuru sürecinde başarılar... 

 

1421 MEMUR PERSONEL ALINIYOR! 

Çeşitli kurumların alımlarını sizlere kamumemuru ekibi olarak ulaştırmaktayız, istihdam alanı oluşturmak ve personel açığını gidermek adına kurumlar alımlar gerçekleştirmekte buna göre, Adaylar söz konusu olan ilanlara başvuru yapabilmeleri için belirtilen başvuru tarihleri ve başvuru yöntemi içerisinde başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre alım yapan ilanlara aşağıdaki bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlar ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak gidebilirsiniz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

 

Devlet kurumları personel alımı memur personel Devlet Personel Başkanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak