MEB OKULLARA 80 BİN İŞÇİ ALIYOR

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanan ilanlara göre Milli Eğitim Müdürlüklerine personel alımı yapılacaktır.

MEB OKULLARA 80 BİN İŞÇİ ALIYOR
MEB OKULLARA 80 BİN İŞÇİ ALIYOR Duran Can Ateş
Bu içerik 23015 kez okundu.

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanan ilanlara göre Milli Eğitim Müdürlüklerine personel alımı yapılacaktır.

Alımlara dair detaylar…

Yayınlanan ilanlara göre Toplum Yararına Program kapsamında 80 bin kamu personeli alımı yapılacaktır. Alımlar Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı kurumlara yapılacaktır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında  80 bin kamu personeli alımı yapılacaktır.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 100 Günlük İcraat Programı’nda  “Güvenli okul, Güvenli Gelecek “ projesinden bahsetmişti. Bu kapsamda alımlar yapılmaya başlandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk şu şekilde açıklama yapmıştır :  "Yürütülen çalışmalar ile çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim almasının kaliteli eğitimin olmazsa olmaz bir parçası olduğunun bilinciyle hem ailelerin gözünün arkada kalmaması hem de evlatlarımızın hijyenik şartlarda eğitim alması için Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlığı ile beraber önemli bir adım atıyoruz."

Yayınlanan ilanlara göre alımlar Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılacaktır. Alımlar TYP kapsamında yapılacaktır.

Ayrıca, okullarda yine TYP üzerinden görevlendirilecek yaklaşık 20 bin güvenli eğitim koordinasyon görevlisi, okul yönetimleri ve okul aile birlikleri aracılığıyla gelişmeleri takip ederek, olası sorunlar karşısında gereken tedbirlerin hızlı bir şekilde alınmasını sağlayacak. Böylece toplamda 80 bin kisi TYP'den faydalanacak. TYP'ye ilişkin başvurular ISKUR üzerinden alınırken program okulların açılmasıyla baslayacak ve eğitim öğretim yılı süresince devam edecek. TYP kapsamında okullarda görev alacak her bir katılımcı icin aylık asgari ücret üzerinden ödemeler gerçekleştirilecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Yürütülen çalışmalar ile çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim almasının kaliteli eğitimin olmazsa olmaz bir parçası olduğunun bilinciyle hem ailelerin gözünün arkada kalmaması hem de evlatlarımızın hijyenik şartlarda eğitim alması için Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlığı ile beraber önemli bir adım atıyoruz." ifadelerini kullandı

meb 82 bin okullara oersonel alımı meb

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı