Sağlık Bakanlığı ve MEB İŞKUR Üzerinden İlköğretim Mezunu 6 Bin 833 Personel Alıyor!

Yayımlanan ilanlara göre kamuya Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı 6 bin 833 personel alımı yapacaklar. Alımlar İŞKUR üzerinden yapılacak. Bu haberimizde sizlere ilgili ilanlar hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. İşte başvuru şartları ve başvurular şöyledir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Sağlık Bakanlığı ve MEB İŞKUR Üzerinden İlköğretim Mezunu 6 Bin 833 Personel Alıyor!
Sağlık Bakanlığı ve MEB İŞKUR Üzerinden İlköğretim Mezunu 6 Bin 833 Personel Alıyor! Duran Can Ateş
Bu içerik 22854 kez okundu.

Sağlık Bakanlığı ve MEB İŞKUR Üzerinden İlköğretim Mezunu 6 Bin 833 Personel Alıyor! 

Kamuya çok sayıda memur personel alımı yapılacağı geçtiğimiz haftalarda yaptığımız ilan haberleri ile  belirtilmişti. Yayımlanan ilanlara göre, Yayımlanan ilanlara göre kamuya Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı 6 bin 833 personel alımı yapacaklar. Alımlar İŞKUR üzerinden yapılacak. Bu haberimizde sizlere ilgili ilanlar hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. İşte başvuru şartları ve başvurular şöyledir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR 

Ülkemizde işsizliği önlemek ve işverenleri personel konusunda istihdamları doğru şekilde yapmak için sürekli personel alım ilanları yayınlanmakta, Kamu kurumları yeni ilanlar yayımlamaya devam ediyorlar. Son olarak yayımlanmış olan ilanlara göre, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine 6 bin 833 kişilik boş kadro ile personel alımı yapacaklar. Kamumemuru.com olarak sizler için detaylı bilgileri sizlere haberimizin devamında aktaracağız. Başvuru sürecinde başarılar dileriz. 

 

İLANLARIN DETAYLARI: 

Türkiye geneli çok sayıda şehirde faaliyet gösteren Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz bunun yanında, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı 6 bin 833 kişilik kadro ile, Sürekli İşçi, Engelli işçi ve Eski Hükümlü işçi alımı gerçekleştirecekler. Buna göre Sağlık Bakanlığı 5 bin 298, Milli Eğitim Bakanlığı ise, 1.535 işçi personel alımı yapacak. Sağlık Bakanlığı 5 bin 298 kişilik kadro ile, 431 Engelli İşçi, 1.276 Eski Hükümlü işçi ve 3 bin 591 Sürekli işçi alımı yapacak. Milli Eğitim Bakanlığı ise, 1535 kişilik kadro ile 533 Eski Hükümlü işçi ve 1002 Engelli işçi alımı gerçekleştirecek. Başvuru sürecinde başarılar. 

 

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR? 

Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, Adayların söz konusu olan ilanlara başvuru yapabilmeleri için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Yapılacak arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Affa uğramış olsalar dahi devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkum olmamak gibi genel nitelikler aranacaktır. Başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz. 

 

ÖZEL ŞARTLAR: 

Kamu kurum, kuruluş ve özel sektör firmaları alımlar yapmak üzere KPSS’siz ve KPSS’li kamu personel alımları yayınlandı buna göre,  Adaylardan Sağlık Bakanlığı ilanı için özel olarak, Kura usulüne tabi kadrolara başvurulan meslek için son başvuru tarihi itibariyle en az ilköğretim mezunu olmak. Kura usulüne tabi kadrolara başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika / belgelere son başvuru tarihi itibariyle sahip olmak gibi nitelikler aranır. Milli Eğitim Bakanlığı ilanı için ise, En Az ilköğretim mezunu olmak ( Kura usülü uygulanır ), Lise mezunları ve daha üst düzey öğrenim ler için KPSS ye girmiş olmak ( Engelli pozisyonu için EKPSS girmiş olmak ) şartları aranır. Ve adaylara bu yönde uygulamalı sınav yapılır. Başvuru sürecinde başarılar dileriz. 

BAŞVURULAR: 

Kurumların personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Buna göre, Yeni yayınlanan ilana göre Başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen başvuru şartlarını taşımak zorundadırlar. Buna göre adaylar başvurularına başladılar. İlgili ilanlar Türkiye İş Kurumu üzerinde yayımlanmış olup başvuru işlemleri İŞKUR üzerinden yapılacaktır. Adaylara başvuru süresi olarak 10 günlük başvuru süresi verilmektedir. Buna göre Sağlık Bakanlığı ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını en geç 13 Eylül 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İlgili ilan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız. 

Çeşitli kurumların alımlarını sizlere kamumemuru ekibi olarak ulaştırmaktayız, Milli Eğitim Bakanlığı ilanı için ise en geç başvurular 17 Eylül 2018 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

Türkiye İş Kurumu Milli Eğitim Bakanlığı İŞKUR KPSS Sağlık Bakanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor