Devlet Hava Meydanları Tüm Şehirlere 120 Kamu Personeli Alımı

Devlet personel başkanlığı üzerinden 19 Eylül 2018 tarihinde yayınlanan ilan ile Devlet Hava Meydanları işletmelerinin olduğu tüm şehirlere 120 kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Devlet Hava Meydanları Tüm Şehirlere 120 Kamu Personeli Alımı
Devlet Hava Meydanları Tüm Şehirlere 120 Kamu Personeli Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 15410 kez okundu.

 
 

Devlet Hava Meydanları Tüm Şehirlere 120 Kamu Personeli Alımı 

Kamu kurum ve kuruluşları personel ve memur alımı yapmak üzere Türkiye geneli çok sayıda şehirde yer alan Kamu kurumları ve özel sektör firmaları alımlar yapacak olup, Yayımlanan ilanlara göre Devlet personel başkanlığı üzerinden 19 Eylül 2018 tarihinde yayınlanan ilan ile Devlet Hava Meydanları işletmelerinin olduğu tüm şehirlere 120 kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.   

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR  

Ülkemizin işsizlik problemini gidermek ve istihdam sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmakta buna göre, DPB Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü bağlı tüm şehirlere Asistan ve Stajyer Hava Trafik Kontrolörü olarak kamu personeli alımı 120 kişi olarak gerçekleşecektir. Başvurular online olarak yapılacaktır. Başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz.   

 

GENEL ŞARTLAR NELERDİR? 

Kamuya çok sayıda memur personel alımı yapılacağı geçtiğimiz haftalarda yaptığımız ilan haberleri ile  belirtilmişti. Yayımlanan ilanlara göre, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünce duyurulan pozisyonların sayısının 6 (Altı) katı kadar aday KPSSP3 puanı en yüksekten başlamak üzere bilgisayar destekli seçme sınavına veya yazılı sınava çağırılacaktır. Adaylar; Bilgisayar destekli seçme sınavı veya yazılı sınavlarda almış oldukları puan sırasına göre sözlü sınava çağırılacaktır. Sınava girmek isteyen adayların 20.09.2018-19.10.2018 tarihleri arasında http://isbasvuru.dhmi.gov.tr adresinden başvurmaları gerekmektedir. Adayların talep edilen bütün belgeleri sisteme eksiksiz yüklemeleri gerekmektedir. Şahsen ve posta yoluyla başvurular kabul edilmeyecektir. Çeşitli kurumların alımlarını sizlere kamumemuru ekibi olarak ulaştırmaktayız.  

 

GENEL BİLGİLER 

Çeşitli kurumların alımlarını sizlere kamumemuru ekibi olarak ulaştırmaktayız, Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak. ICÂO ANNEX'l kriterlerine uygun "Hava Trafik Kontrolörü olur" ibareli sağlık raporu almak. Asistan alımında yaş şartı belirtilmez iken stajyer hava trafik kontrolör için 27 yaş sınırı konulmuştur. Başvuruda istenecek belgeler; Nüfus cüzdanı, 4.5x6 ebadında Vesikalık fotoğraf, Yüksek Öğrenim Diploması, KPSS Sonuç Belgesi, Yabancı Dil Belgesi, Asistan Hava Trafik Kontrolör Lisansı (Sadece Asistan Hava Trafik Kontrolörü pozisyonuna başvuracaklar için). Başvuru sürecinde başarılar.  

 

 

BAŞVURU ŞARTLARI 

Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, 18 yaşını tamamlamış olmak. Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesi uyarınca KPSSP3 puan türünden yetmiş ve üzeri puan almış olmak. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.   

 

Devlet Hava Meydanları 120 Kamu Personeli alım için : http://isbasvuru.dhmi.gov.tr 

 

Devlet Hava Meydanları Devlet personel başkanlığı KPSS

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor