DPB Diyanet 60 Memur Alımı Başvurusu Başlıyor (KPSS 50 PUAN)

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile ilan yayınlayan Diyanet İşleri Başkanlığı kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilana göre adaylarda KPSS puan şartı aranacak

DPB Diyanet 60 Memur Alımı Başvurusu Başlıyor (KPSS 50 PUAN)
DPB Diyanet 60 Memur Alımı Başvurusu Başlıyor (KPSS 50 PUAN) Duran Can Ateş
Bu içerik 9405 kez okundu.

 

19 Eylül 2018 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan ilana göre Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere 60 personel alımı yapılacaktır. Alım yapılacak kadrolar ilan ile duyurulmuştur.

Alım Yapılacak Kadrolar

Büro personeli

Dizgi operatörü

Muhabir

Redaktör

İşaret dili tercümanı

Kameraman 

Tahsisci

Yönetmen

Mütercim

Büro Personeli Alımı

İmam- Hatip Lisesi mezunu olmak ve yükseköğrenim kurumlarının en az önlisans düzeyinde eğitim veren radyo, televizyon, gazetecilik ve sinema bölümlerinin birinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecektir.

Sınava müracaatların bitiş tarihi itibari ile televizyon yayını yapan kurum ve kuruluşlarda en az 2 yıl çalışmış olan adayların başvuruları kabul edilecektir.


Dizgi Operatörü Alımı

Yükseköğrenim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren bölümlerinin birinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecektir.

Sınava müracaatların bitiş tarihi itibari ile basım, yayın ve matbaa sektöründe alanıyla ilgili 2 yıllık çalışmış olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Muhabir Alımı

Yükseköğrenim kurumlarının en az önlisans düzeyinde eğitim veren radyo, televizyon ve gazetecilik bölümlerinin birinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecektir.

Sınava müracaatların bitiş tarihi itibari ile ulusal, yerel televizyonlar veya ajanslarda muhabir olarak en az 2 yıl çalışmış olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Sınava müracaatların bitiş tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olan adaylar başvuru yapabilecektir.

Adayların erkek olmaları gerekmektedir.

Redaktör Alımı

Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Türk dili ve edebiyatı, edebiyat, Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği, Türkçe eğitimi, Türkçe Öğretmenliği bölümlerinin birinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecektir.

Herhangi bir yabancı dilden YDS  düzeyinde en az 50 puan almış olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

İşaret Dili Tercümanı Alımı Yükseköğrenim kurumlarının en az önlisans düzeyinde işaret dili eğimi veren bölümlerinin birinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecektir.

Tercümanlık yapacak seviyede işaret dilini bildiğini gösteren en az 200 saatlik Milli Eğitim Bakanlığı onaylı belge veya sertifikaya sahip olan adaylar da başvuru yapabilecektir.

Kameraman Alımı

Yükseköğrenim kurumlarının en az önlisans düzeyinde eğitim veren radyo, televizyon, sinema veya fotoğrafçılık, gazetecilik ve kameramanlık bölümlerinin birinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecektir.

Sınava müracaatların bitiş tarihi itibari ile ulusal, yerel televizyonlar veya ajanslarda kameraman olarak en az 3 yıl çalışmış olan adaylar başvuru yapabilecektir.

Sınava müracaatların bitiş tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olan adaylar başvuru yapabilecektir.

Tashihçi Alımı

Dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olan adaylar başvuru yapabilecektir.

Herhangi bir yabancı dilden YDS  düzeyinde en az 50 puan almış olan veya bu puan dengi yabancı dil belgesine sahip olan adaylar başvuru yapabilecektir.

Sınava müracaatların bitiş tarihi itibari ile 40 yaşını doldurmamış olan adaylar başvuru yapabilecektir.

Yönetmen Alımı

Yükseköğrenim kurumlarının en az ön lisans düzeyinde eğitim veren radyo, televizyon, sinema ve gazetecilik bölümlerinin birinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecektir.

Sınava müracaatların bitiş tarihi itibari ile ulusal, yerel televizyonlar veya ajanslar bünyesinde en az 3 yıl yönetmen olarak çalışmış olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Mütercim-Tercüman Alımı

Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Almanca, Arapça, Çince, Fransızca, Farsça, İngilizce, İspanyolca, Japonca, Korece ve Rusça yabancı dil bölümlerinin birinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecektir.

Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Rusça, Çince, Japonca, Korece veya Farsça’dan en az B düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil belgesine sahip olan adaylar da başvuru  yapabilecektir. 

Adaylar başvurularını

24 Eylül 2018 – 05 Ekim 2018 tarihleri arasında Diyanet İşleri Başkanlığı internet adresi üzerinden müracaat edeceği unvanla ilgili e-başvuru formunu doldurduktan sonra başvurularını onaylatmak üzere istenen belgelerle birlikte herhangi bir il müftülüğüne gideceklerdir.

diyanet dbp personel alımları kamu personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak