KPSS En Az 50 Puan İle Kamuya 2 Bin 930 Kamu Personeli , Memur ve Öğretmen Alınıyor

Kamu kurumları ve kamu kuruluşları tarafından yayımlanmış olan ilanlara göre kamuya farklı pozisyon ve niteliklerde alım yapılacak. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

KPSS En Az 50 Puan İle Kamuya 2 Bin 930 Kamu Personeli , Memur ve Öğretmen Alınıyor
KPSS En Az 50 Puan İle Kamuya 2 Bin 930 Kamu Personeli , Memur ve Öğretmen Alınıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 12216 kez okundu.

 
KPSS En Az 50 Puan İle Kamuya 2 Bin 930 Kamu Personeli , Memur ve Öğretmen Alınıyor 

Türkiye geneli çok sayıda şehirde faaliyet gösteren Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz buna göre, Kamu kurumları ve kamu kuruluşları tarafından yayımlanmış olan ilanlara göre kamuya farklı pozisyon ve niteliklerde alım yapılacak. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.     

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR   
Ülkemizde 81 İlde işsizliği önlemek ve işverenleri personel konusunda istihdamları doğru şekilde yapmak için sürekli personel alım ilanları yayınlanıyor. Farklı Bakanlıklar tarafından, İŞKUR üzerinden yayımlanan ve Devlet personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilanlara göre kamuya KPSS en az 50puan ile 3 bin e yakın alım yapılacak. Kamu kurumları veya kamu kuruluşları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak için farklı pozisyon ve niteliklerde alım gerçekleştiriyorlar. Yayımlanmış olan ilanlara göre KPSS en az 50 puan ve Düşük KPSS puanı ile en az 2 bin 930 memur alımı ve personel alımı yapılacak. Başvuru sürecinde başarılar.   

 

ALIM YAPACAK KURUMLAR: 

Kamu kurum, kuruluş ve özel sektör firmaları alımlar yapmak üzere KPSS’siz ve KPSS’li kamu personel alımları yayınlandı buna göre, KPSS en az 50 puan ile alım yapacak kamu kurumları Bakanlıklar ve Belediyelerdir. Buna göre, Sultabgazi Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Alay Belediyesi, Meriç Belediyesi, Diyanet İşleri Başkanlığıdır. Başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz.  

 

ADAYLARDAN GENEL OLARAK HANGİ ŞARTLAR ARANACAK? 

Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, Adayların ilgili ilanlara başvuru yapabilmeleri için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir durum olmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Belirtilen eğitim seviyesinde eğimini tamamlamış olmak ( Lise, Ön Lisans ve Lisans ), Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranacaktır. Başvuru sürecinde adaylara başarılar.  

Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. personel açıklarının kapatılma çabasına giren kurumlar alımlarına hız kesmeden devam etmektedir. Bununla birlikte Ayrıca adaylardan. ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından 2016, 2017 veya 2018 yılında yapılan Sınavdan, Lise Mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 50,55, 60 ve 65 puan almış olmaları gerekmektedir. Aşağıda ilgili ilanlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

 

2 BİN 930 MEMUR VE ÖĞRETMEN ALIM İLANLARI: 

Milli Eğitim Bakanlığı:  

Devlete bağlı kurumlar ve özel sektörde faaliyet gösteren firmalar işçi ve personel alımlarına devam ediyorlar buna göre, Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde 5 bin Ek ders ücreti karşılığında öğretmen alımı yapmaktaydı. Ancak yapılan sıralamada boş kalan 2 bin 858 kadroya tekrardan ek kontenjan ile Ek ders ücreti karşılığında öğretmen almaktadır. Bu yönde adaylardan 2017 veya 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında atanacağı alan için puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) itibarıyla 50 ve üzerinde puan almış olmak şartı aranacaktır. Detaylı bilgi almak için : https://personel.meb.gov.tr/ 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı:  

Kurumların personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Buna göre, Yeni yayınlanan ilana göre, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine 42 kişilik boş kadro ile, Büro Personeli, Dizgi Operatörü, Muhabir ve Redaktör pozisyonlarına Ön lisans mezunu 2016 yılı KPSS B Gurunu ve Lisans mezunu 2018 KPSS B grubu puan durumuna göre en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir. Başvurular en geç 05 Ekim 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Detaylar için : https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/adresi  

 

Sultangazi Belediyesi:  

Kamuya çok sayıda memur personel alımı yapılacağı geçtiğimiz haftalarda yaptığımız ilan haberleri ile  belirtilmişti. Yayımlanan ilanlara göre, İstanbul Sultangazi Belediyesi bünyesindeki eksiklik için 15 kişilik boşluk ile, Lisans mezunu 4 Bilgisayar İşletmeni, Lisans mezunu 4 Veri Hazırlama ve Kontrol İşltmeni, Lise mezunu 4 Memur, Lisans mezunu 4 Zabıta Memuru ve Lise mezunu 6 Zabıta Memuru olmak üzere toplamda 25 kişilik boş kadro ile alım yapacağını belirtti. Adaylardan bu yönde Lise mezunları için 2016 KPSSP94 puan türünden 55 ve Lisans mezunları için 2018 KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranacak. Detaylı bilgi almak için : https://www.sultangazi.bel.tr/ 

 

Meriç Belediyesi:  

Kamumemuru olarak hafta içinde çeşitli personel alımlarının ilanlarını siz değerli okurlarımıza ulaştırdık. Kamu kurumları ve çeşitli kuruluşlar personel alımları gerçekleştirmekte buna göre, Meriç belediyesi bünyesindeki eksikliği gidermek için Lise, Lisans ve Ön Lisans mezunu alım yapacka. Buna göre 1 Veri hazırlama Kontrol İşletmeni, 1 Tahsildar, 1 Zabıta Memuru, 2 İtfaiye Eri ve Lisans mezunu 1 memur olmak üzere topldam 8 kişilik boş kadro ile memur personel alımı gerçekleştirecek. Adaylar başvurularını 08-09 Ekim 2018 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. Detaylı bilgi için : www.meric.bel.tr/ 

Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.   

Meriç belediyesi İstanbul Sultangazi Belediyesi Milli Eğitim Bakanlığı KPSS

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak