23. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı İlanı Yayımlandı! Başvuru Şartları ve Alım Kontenjanı?

Adayların uzun süredir beklediği ilan sonunda yayımlandı. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre 23. Dönem POMEM Kapsamında 10 bin polis alımı yapılacak. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

23. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı İlanı Yayımlandı! Başvuru Şartları ve Alım Kontenjanı?
23. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı İlanı Yayımlandı! Başvuru Şartları ve Alım Kontenjanı?    Duran Can Ateş
Bu içerik 16977 kez okundu.

23. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı İlanı Yayımlandı! Başvuru Şartları ve Alım Kontenjanı? 

 

Geçtiğimiz aylarda pomemle ilgili çeşitli alımların ilanlarını siz değerli kamumeru.com ailesi ile paylaştık bugün yeni bir POMEM alımını siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz buna göre, Adayların uzun süredir beklediği ilan sonunda yayımlandı. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre 23. Dönem POMEM Kapsamında 10 bin polis alımı yapılacak. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR    

Personel alımları gerçekleştiren kurumlar ilanlar yayınlamakta, yayınlanan ilanlar ile personel istihdamı sağlamak ve işsizliği önlemek gibi amaçlar edinen kurumlar çeşitli personel alımları gerçekleştirmekte, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 10 bin kişilik boş kadro ile Polis Memuru Alımı gerçekleştirecek. Bu yönde adaylara Seçme ve Değerlendirme sınavı yapılacak olup, adayların bu sınava başvuru yapabilmeleri için belirtilen nitelikleri taşımaları gereklidir. Başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz.  

 

10 BİN POLİS ALIMIYAPILACAK? 

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre 10 bin kişilik boşluk ile erkek ve bayan adaylar alınacak. Buna göre Lisans mezunu ve Ön Lisans mezunları başvuru yapabilecek. Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2017 veya 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (60,00), önlisans mezunları için yapılan 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az (70,00) ve üzeri puan alanlar arasından 06/06/2015 tarihli ve 29378 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde belirtilen diğer şartları taşımak kaydıyla lisans mezunu (7.200) erkek, (800) kadın, önlisans mezunu (1.800) erkek, (200) kadın olmak üzere toplam (10.000) öğrenci alımı yapılacaktır. Başvuru sürecinde başarılar.  

 

ADAYLARDAN ARANAN GENEL ŞARTLAR: 

Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, 23. Dönem POMEM 10 bin polis alım ilanına başvuru yapacak adayların belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Bu yönde adaylardan bazı genel ve bazı özel nitelikler aranacak olup bu nitelikleri taşıyan 10 bin polis alımı yapılacak. Adayların başvuru yapabilmeleri için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Silah taşımasına veya silahlı görev yapmasına engel olabilecek herhangi bir durum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Alkol uyuşturucu veya uyarıcı maddeler sebebi ile tedavi görmemiş ve görmüyor olmak, Herhangi bir siyasi parti üyesi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranacak. Başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz.  

ADAYLARDAN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR: 

Kurumlar personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre,  Adayların yukarıdaki genel niteliklerle birlikte ayrıca, KPSS, Eğitim, Yaş gibi kriterleri de taşımaları gereklidir. Buna göre ilgili detaylar aşağıdaki gibidir. 

Adayların başvuru yapabilmeleri için ilanın kılavuzunda belirtilen eğitim seviyesinde olmaları gerekmektedir. Buna göre En az Ön Lisans mezunu ve Lisans Mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Yaş şartı olarak adaylardan, 18 Yaşını tamamlamış olmak ve 31 Aralık itibari ile 30 yaşından büyük olmamak şartı aranacaktır. Adayların 2017 veya 2018 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmaları gereklidir. Buna göre Lisans mezunları için 2017 veya 2018 yılı için KPSSP3 ve Ön Lisans mezunu için KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Başvuru sürecinde başarılar.   

 

BAŞVURULAR: 

Devlete bağlı kurumlar ve özel sektörde faaliyet gösteren firmalar işçi ve personel alımlarına devam ediyorlar buna göre, Başvuru yapacak adaylar başvurularına 01 Ekim 2018 Tarihi itibari ile başlayabilirler. Yukarıdaki şartların tamamını taşıyan adaylar başvurularını en geç 14Ekim 2018 Tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular son başvuru günü en geç 17:00 a kadar www.pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır.  Ayrıca Ön Başvuru yapan adaylar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılacak Sınav için Başvuru Ücretini de yatırmaları zorunludur.  

 

SINAV ÜCRETİ: 

Adayların ön başvuru yaptıktan sonra Polis Akademisi Başkanlığı tarafından belirtilen Sınav ücreti olan 100 TL tutarı Halkbank veya ATM’ lerden Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “23. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

 

POMEM Polis Akademisi Başkanlığı e-Devlet kapısı 23. Dönem POMEM ÖSYM Polis Meslek Eğitim Merkezlerine

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları