Kamuya 1280 Memur Personel Alımı ve Askeri Personel Alımı DPB' de Yayımlandı! KPSS' li KPSS' siz

1280 kişilik boş kadro için ilan yayımlandı ve bu kadrolara, Memur, Personel ve Askeri Personel alımı yapılacak. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Kamuya 1280 Memur Personel Alımı ve Askeri Personel Alımı DPB' de Yayımlandı! KPSS' li KPSS' siz
Kamuya 1280 Memur Personel Alımı ve Askeri Personel Alımı DPB' de Yayımlandı! KPSS' li KPSS' siz Duran Can Ateş
Bu içerik 12751 kez okundu.

Kamuya 1280 Memur Personel Alımı ve Askeri Personel Alımı DPB' de Yayımlandı! KPSS' li KPSS' siz 

 

Devlete bağlı kurumlar ve özel sektörde faaliyet gösteren firmalar işçi ve personel alımlarına devam ediyorlar buna göre, Yayımlanan ilanlara göre kamuya çok sayıda memur ve personel alımı gerçekleştirilecek. Buna göre kamuya toplamda 1280 kişilik boş kadro için ilan yayımlandı ve bu kadrolara, Memur, Personel ve Askeri Personel alımı yapılacak. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR    

Kurumlar personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, Devlet Personel Başkanlığı her geçen gün yeni bir ilan yayımlıyor. Yayımlanan ilanlara göre kamuya farklı kamu kurumları, Kamu kuruluşları ve komutanlıklar çok sayıda memur ve personel alımı gerçekleştirecekler. Yayımlanan ilanlara göre toplamda 1280 kişilik boş kadro için alım yapılacak. Başvuru sürecinde başarılar.  

 

HANGİ KURUMLAR ALIM YAPACAK? 

Kamu kurum, kuruluş ve özel sektör firmaları alımlar yapmak üzere KPSS’ siz ve KPSSli kamu personel alımları yayınlandı buna göre, farklı kamu kurumları bünyelerindeki memur personel eksikliğini gidermek için 1280 kişilik boş kadro ile alım yapacaklar. Buna göre, Farklı belediyeler, Üniversiteler, Bakanlıklar, Kuvvet Komutanlıkları alım yapacak. Söz konusu alım yapacak kurumlar ise, Ümraniye Belediyesi, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, İskenderun Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Gündoğmuş Belediyesi, Milli Savunma Bakanlığı, Şırnak Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Enez Belediyesi, Sinop İl Özel İdaresi, Adıyaman Üniversitesi, Dışişleri Bakanlığı, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Mehmet Akif Ersoy üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Meriç Belediyesi, Milli Savunma Üniversitesi, Diyanet İşleri Başkanlığı, Alay Belediyesi, Gıda tarım ve hayvancılık Bakanlığı, Devlet Hava Meydanları, Erzurum Teknik Üniversitesi, Sınav cumhuriyet Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Kamu Denetçiliği Kurumu, Kastamonu Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Türkiye Belediyeler Birliği, Gazi Üniversitesi, Bozkır Belediyesi, Emniyet Genel Müdürlüğü, Adnan Menderes Üniversitesi, Karadeniz Teknik üniversitesi, Sultan Gazi Üniversitesi, İçişleri Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Rekabet Kurumu Başkanlığı gibi kamu kurumları toplamda 1280 memur personel alımı gerçekleştirecekler. Ayrıca bu kamu kurumları bir çok pozisyon için alım yapacaklar. Başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz.  

 

ADAYLARDAN ARANAN GENEL ŞARTLAR: 

 

Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Bununla birlikte Adayların söz konusu ilanlara başvuru yapabilmeleri için genel olarak 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesinde göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi şartlar aranacaktır. 

 

ÖZEL ŞARTLAR: 

Kamuya çok sayıda memur personel alımı yapılacağı geçtiğimiz haftalarda yaptığımız ilan haberleri ile  belirtilmişti. Yukarıda belirttiğimiz genel şartlara ek olarak adaylardan, Yaş, Eğitim, KPSS, Askerlik gibi şartlar aranacaktır. Kamu kurum veya kamu kuruluşları alım yapacakları pozisyonun seviyesine göre adayların da bu seviyede eğitim almış olmaları gereklidir. Buna göre, En az ilköğretim mezunu olmak kaydı ile, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olmaları gereklidir. Ayrıca ilgili bölümlerden mezun olmuş olan adayların diploma ile bunu belgelemeleri gereklidir. Devlet memuru olma yolunda ilerleyen adayların alım yapılacak pozisyona göre belirtilen yaş aralığında olmaları gereklidir. Buna göre adayların 18 yaşını tamamlamış olmak ve 35 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir. Ayrıca Zabıta Memuru alımı yapan kurumlar ise adaylardan 30 yaşını doldurmamış olmak ve askeri personel alımlarından 25 veya 27 yaşını doldurmamış olmak şartları aranacaktır. Adaylardan belirtilen pozisyonlar için ÖSYM tarafından yapılan 2016, 2017 veya 2018 yıllarına ait Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartları aranacak. Ayrıca bazı kamu kurumları özellikle Milli Savunma Bakanlığı ve bazı kurumlar bünyelerine alım yapacağı pozisyon için adaylardan kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramıyor. Başvuru sürecinde başarılar.  

 

BAŞVURULAR: 

Ülkemizin işsizlik problemini gidermek ve istihdam sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmakta buna göre, Başvuru yapacak adayların başvurularını belirtilen tarih aralığında yapmaları gereklidir. Buna göre Başvurular kurumun belirttiği şekilde, Online, Şahsen veya e-posta yolu ile yapılmaktadır. Ayrıca adaylar başvurularını belirtilen tarih aralığında yapmazlarsa başvuruları kabul edilmeyecektir. 

 

YAYIMLANAN İLANLAR: 

Söz konusu ilanlar Devlet personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinde yayımlanmış olup. Toplamda 1280 memur alımı yapılacak. Adaylar ilanları inceleyerek başvurularına başlayabilirler. Buna göre ilgili ilanlara http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/Ilan_Menu.aspx?ID=0&lb=%27T%C3%BCm%20%C4%B0lanlar%27 ulaşabilirsiniz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

Devlet personel Başkanlığı KPSS Zabıta Memuru

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor