Nüfus Müdürlüğü 57 Kamu Personeli Alımı

Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere 57 kamu personeli alımı yapılacaktır. Alıma başvurular 1 Ekim 2018 tarihi itibari ile başlayacaktır.

Nüfus Müdürlüğü 57 Kamu Personeli Alımı
Nüfus Müdürlüğü 57 Kamu Personeli Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 19208 kez okundu.

Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü  bünyesinde görevlendirilmek üzere 57 kamu personeli alımı yapılacaktır. Alıma başvurular 1 Ekim 2018 tarihi itibari ile başlayacaktır.
Alıma dair detaylar haberimizde…
Alıma dair yapılan açıklama şu şekildedir: “Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek yazılı ve sözlü sınav başarı sırasına göre 57 Sözleşmeli Kamu Personeli alınacaktır.”
Yapılan açıklamaya göre adaylarda  bazı şartlar aranmaktadır. Biz de kamumemuru.com olarak yapılacak olan alımlarda adaylarda aranan şartları sizler için derledik.
Adaylarda Aranan Şartlar
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
Dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak
Buna ek olarak başvuru esnasında adaylardan talep edilen bazı belgeler bulunmaktadır. İşte adaylardan talep edilen belgeler…
Adaylardan Talep Edilen Belgeler
Fotoğraf
Özgeçmiş
SGK Hizmet Dökümü
Lisans diploması veya okul çıkış belgesinin aslı veya noter onaylı sureti
2017-2018 KPSS P3 sınav sonuç belgesi
Tüm bu noktalara ek olarak KPSS sonuç belgesini sunmak  zorunlu değildir. KPSS sonuç belgisini ibraz etmeyenlerin puanı 70 olarak kabul edilecektir. Adayların İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’ndan alınan puanı dikkate alınacaktır.
Şartları sağlayan adaylar başvurularını gerçekleştirebilecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylar için son başvuru tarihi 9 Ekim 2018 olarak belirlenmiştir. Adaylar başvurulara dair işlemleri www.icisleri.gov.tr adresinden gerçekleştirebilecektir.

nufus müdürlüğü nufus müdürlüğü personel alımı içşleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak